Uczelnie i instytucje

Poznań/ Władze UAM proszą studentów o opuszczenie akademików

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poprosiły studentów i doktorantów o opuszczenie domów studenckich i udanie się do stałego miejsca zamieszkania. Osoby, które zmuszone są pozostać w akademiku – na razie w nim zostaną.

Na terenie Poznania w sześciu domach akademickich UAM jest ponad 1,6 tys. miejsc.

Prorektor uczelni ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska poinformowała, że w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, wprowadzeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z nowymi rekomendacjami GIS i resortu nauki prosi studentów i doktorantów mających zameldowanie na pobyt stały w Polsce o opuszczenie domów studenckich i udanie się do miejsca stałego zamieszkania.

Osoby, które zmuszone są pozostać w akademiku, w tym studenci z zagranicy, są proszone o pilne zgłoszenie tego faktu do administracji poszczególnych domów studenckich. Decyzja władz uczelni dotyczy akademików w Poznaniu, domów studenckich w Gnieźnie, Kaliszu i osiedla studenckiego Collegium Polonicum w Słubicach.

Prorektor poinformowała, że powrót do akademików będzie możliwy po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej i wydaniu decyzji władz uczelni o wznowieniu zajęć. Zapewniła, że każdy mieszkaniec ma zagwarantowane miejsce w domu studenta po wznowieniu zajęć aż do ich zakończenia w roku akademickim 2019/2020.

"Zapewniam Państwa, że opłaty za akademiki zostaną odpowiednio zredukowane, proporcjonalnie do okresu państwa nieobecności spowodowanej zagrożeniem epidemicznym. Osoby, które już opuściły pokoje i zostawiły w nich swój dobytek, informuję, że ewentualne wykwaterowanie nastąpić może wyłącznie w stanie wyższej konieczności i w każdym przypadku zostaniecie państwo o takiej możliwości uprzedzeni. Warto zatem upewnić się, czy administracja DSu jest w posiadaniu Państwa aktualnego adresu mailowego i numeru telefonu" – podkreśliła prof. Kaniewska.

Prorektor podkreśliła, że od zachowania każdej osoby zależy skala rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce i poza jej granicami. "Aktualna sytuacja pandemii jest ważnym sprawdzianem naszej społecznej odpowiedzialności oraz ludzkiej wrażliwości" – napisała prorektor UAM.

PAP - Nauka w Polsce, Rafał Pogrzebny

rpo/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Trwają prace nad kolejnym satelitą studentów PW; start planowany na 2025 r.

  • Fot. Adobe Stock

    Kraków/ 18 maja Rynek Główny sceną koncertów zespołów uczelni wyższych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera