26.05.2020
PL EN
09.04.2020 aktualizacja 09.04.2020

Najnowsze informacje o SARS-CoV-2 na jednej stronie

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Norwescy specjaliści stworzyli internetowy serwis z aktualizowanymi co tydzień informacjami o koronawirusie i możliwościach leczenia COVID-19. Witryna przeznaczona jest dla lekarzy, naukowców oraz wszystkich szukających wiedzy o wirusie.

Naukowcy z Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego stworzyli serwis (https://sars-coronavirus-2.info), który przedstawia najnowsze na temat wirusa i metod leczenia spowodowanej nim infekcji.

„Opracowaliśmy tę stronę, honorując dr. Li Wenlianga, chińskiego lekarza, który próbował ostrzec nas przed koronawirusem oraz wszystkich ludzi, którzy zachorowali i zmarli z powodu COVID-19” - mówi Denis Kainov, specjalista w dziedzinie chorób wirusowych.

Platforma jest przeznaczona dla naukowców, klinicystów, decydentów oraz wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat SARS-CoV2.

Witryna jest w języku angielskim. Jej twórcy zamierzają jednak stworzyć także kolejne wersje - na początek norweską, chińską, hiszpańską, rosyjską, fińską, estońską i litewską.

Chcą też zaprosić innych specjalistów do współpracy.

„Poprosimy naukowców i klinicystów spoza Norwegii o informacje zwrotne na temat zawartości strony” - podkreśla prof. Kainov.

Więcej informacji na stronach:https://norwegianscitechnews.com/notes/fast-moving-information-on-a-fast-moving-virus/ https://sars-coronavirus-2.info/

(PAP)

mat/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020