
Na organizację konferencji, badania wstępne mające na celu przygotowanie projektu grantu czy na wyjazdy studyjne będzie można m.in. przeznaczyć środki z grantów uzyskanych w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" na Uniwersytecie Warszawskim.
Pod koniec października 2019 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło listę 10 uczelni badawczych, zwycięzców konkursu "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" (IDUB). Jedną z nich jest Uniwersytet Warszawski.
"System grantów wewnętrznych okazał się dużym sukcesem, dlatego też odtwarzamy go w +Inicjatywie Doskonałości+. Warunki są jeszcze bardziej przyjazne grantobiorcom. I – co bardzo ważne – wszystko odbywa się zdalnie. Zachęcamy do składania wniosków" – mówi prorektor UW ds. naukowych, dr hab. Maciej Duszczyk.
Częścią IDUB na UW jest wewnętrzny system grantowy, którego główny cel stanowi wspieranie rozwoju i wzrostu potencjału pracowników naukowych zatrudnionych na tej uczelni oraz jej doktorantów. W jego ramach realizowane są dwa działania: Mikrogranty oraz Wspomaganie aktywności publikacyjnej w modelu open access.
"Program +Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza+ pozostaje priorytetem Uniwersytetu Warszawskiego. Musimy utrzymać aktywne wspieranie badaczy, którzy planują złożenie grantu czy opublikowanie tekstu w czasopiśmie lub monografii" – dodaje prorektor Duszczyk.
Jak informuje UW, ze wsparcia IDUB można skorzystać dwukrotnie w ciągu roku, jednak nie wcześniej niż po pozytywnym rozliczeniu poprzednio realizowanego zadania. Warunkiem udzielenia wsparcia jest uzyskanie zgody dziekana lub kierownika jednostki podstawowej UW na realizację projektu finansowanego w ramach „Inicjatywy Doskonałości”.
Uzyskanie wsparcie będzie można przeznaczyć m.in. na aktywny udział w konferencjach i seminariach organizowanych przez sieci zrzeszające pracowników naukowych, organizację konferencji przez UW, kwerendy w zagranicznych instytucjach naukowych lub wspierających naukę czy wydanie publikacji w wydawnictwie mającym prawo umieszczania swoich tytułów w Scopus.
Szczegółowe informacje o grantach dostępne są na stronie: https://www.uw.edu.pl/mikrogranty-idub-uw/
PAP - Nauka w Polsce
szz/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.