Uczelnie i instytucje

Łódź/ Rekrutacja na Politechnikę Łódzką - od 31 maja

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Rekrutacja studentów na nowy rok akademicki na Politechnice Łódzkiej (PŁ) zostanie uruchomiona 31 maja. Od tego dnia kandydaci planujący podjąć kształcenie na tej uczelni mogą rejestrować się w specjalnym portalu rekrutacyjnym.

Jak wyjaśniła rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka, ze względu na trwający w kraju stan zagrożenia epidemicznego i związane z nim ograniczenia również w kształceniu, Senat Uczelni na razie podjął decyzję jedynie odnośnie daty rozpoczęcia rekrutacji. Pełen harmonogram zostanie ogłoszony w późniejszym czasie.

"W sytuacji, gdy matury oraz ogłoszenie ich wyników odbędzie się w terminie obecnie zaplanowanym przez MEN, Politechnika Łódzka planuje zakończyć pierwszy etap rekrutacji w drugiej połowie sierpnia, co zostanie niezwłocznie, po przeprowadzeniu matur, ustalone przez Senat Uczelni" - dodał prorektor ds. kształcenia prof. Krzysztof Jóźwik.

Kandydaci w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej mogą wskazać 8 kierunków studiów i sklasyfikować je w kolejności od tego najbardziej wymarzonego.

PŁ w roku akademickim 2020/2021 przygotowała ponad 5,8 tys. miejsc na 53 kierunkach, z czego 3,9 tys. na studiach stacjonarnych I stopnia i 975 na studiach II stopnia. Dla osób, które chcą podjąć naukę na studiach niestacjonarnych, przygotowano 515 miejsc na studiach I stopnia i 465 miejsc na studiach II stopnia.

Z kolei na Uniwersytecie Łódzkim, zgodnie z nowym terminarzem rekrutacji, elektroniczna rejestracja kandydatów rozpocznie się 1 czerwca, a od 11 września będą przyjmowane dokumenty od zakwalifikowanych kandydatów. Ogłoszenie list osób przyjętych na studia zaplanowano do 24 września. Na pierwszy rok studiów UŁ przyjmie blisko 15 tys. absolwentów szkół średnich. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ lena/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport NIK: nieprawidłowości na kwotę 6,5 mln zł w publicznych uczelniach zawodowych

  • 31.03.2021 PAP/Łukasz Gągulski

    Politechnika Krakowska i Koleje Małopolskie podpisały umowę o współpracy naukowo-technicznej

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera