Uczelnie i instytucje

Łódź/ Wydział Filologiczny UŁ organizuje bezpłatne kursy j. polskiego dla uchodźców

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego zorganizował bezpłatne kursy podstaw języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Nauka obejmuje 30 godzin lekcyjnych i będzie prowadzona w dwóch wariantach – stacjonarnym i online.

Nauka języka polskiego ma rozpocząć się w poniedziałek.

Zaproszenie na kurs skierowane jest zarówno dla osób dorosłych, jak i młodzieży, która przyjechała do Łodzi z ogarniętej wojną Ukrainy. Nauka w trybie stacjonarnym obejmująca 30 godzin lekcyjnych będzie prowadzona w budynku Wydziału Filologicznego UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173 w soboty, od 26 marca w godz. 10.00-11.30. Limit miejsc to 20 osób na kursie dla osób dorosłych i tyle samo w grupie dla młodzieży w wieku 11-16 lat.

"Jeżeli dorośli uczestnicy kursu stacjonarnego będą mieli problem z opieką nad dziećmi w czasie zajęć, studenci-wolontariusze zorganizują dzieciom w wieku 4-10 lat czas w budynku Wydziału Filologicznego. Dzieci będą bawić się w sali obok rodziców i opiekunów" – zapewniono.

W poniedziałek 21 marca ruszą zaś kursy prowadzone online za pomocą platformy MS Teams. Do uczestniczenia w nim wystarczy smartfon z dostępem do internetu. Zaplanowano zajęcia dwa razy w tygodniu po 90 minut. Grupy także mają liczyć po 20 osób i będą składały się z osób dorosłych.

Zapisy przyjmowanie są za pośrednictwem internetu poprzez wypełnienie formularzy: https://forms.gle/2aS9rzjnrXuRiBTq6, https://forms.gle/DFhXr9boNVk2bDaSA, https://forms.gle/xWcDHYoCVWfDuMy76, https://forms.gle/WJoidqaKUECYxzyp6, https://forms.gle/qbrJzxXKyeuijXxJ9.

Organizatorzy zajęć proszą, by osoby chętne zapisywały się tylko na jeden kurs. Jeśli będzie duże zainteresowanie, powstanie więcej grup. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera