Strona główna Aktualności
Technologie

Aplikacja mobilna „Study in Poland” dla zagranicznych studentów

25.07.2012 Technologie, Uczelnie

Fot. Materiały prasowe

Wystartowała aplikacja mobilna " Study in Poland", przeznaczona dla cudzoziemców zainteresowanych studiami w naszym kraju.

W nowej technologii można szybko znaleźć informacje o ponad 350 programach studiów w języku angielskim prowadzonych na 40 czołowych polskich uczelni. Aplikacja mobilna "Study in Poland" jest już dostępna bezpłatnie w wirtualnych sklepach Apple’a na całym świecie.

 

Aplikacja mobilna „Study in Poland” przygotowana została w języku angielskim na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch), z których korzysta na świecie ponad 400 mln użytkowników. Dystrybuowana jest poprzez platformę App Store, a jej bezpłatne uzyskanie jest bardzo proste: wystarczy posiadać identyfikator AppleID (do uzyskania na stronie www.appleid.apple.com) i znaleźć na ekranie swojego telefonu ikonkę App Store.

 

Aplikacja „Study in Poland”, zaprojektowana jako nowoczesna platforma informacyjno-promocyjna polskiego szkolnictwa wyższego, adresowana jest do uczniów i studentów na całym świecie i ma za zadanie ułatwić podjęcie decyzji o studiowaniu w Polsce. Przygotowana została z udziałem uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland” (www.studyinpoland.pl) - prowadzonym wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

 

Rozwój urządzeń mobilnych, takich jak smarfony i tablety stwarza nowe możliwości korzystania z treści cyfrowych. Fundacja "Perspektywy", korzystając z tych technologii, rozszerzyła pakiet narzędzi informacyjno-promocyjnych programu "Study in Poland" o aplikację na najpopularniejszy na świecie system iOS. Przygotowywana jest też wersja mobilna na drugi, co do popularności system Android (ponad 300 milionów urządzeń). Będzie ona dostępna od października br.

 

Dr Marchwica, koordynator programu "Study in Poland" jest przekonany, że studia w Polsce będzie wybierało coraz więcej obcokrajowców. "W ciągu siedmiu lat prowadzenia programu „Study in Poland” liczba studentów zagranicznych w Polsce wzrosła z 10 tys. w roku 2005 do 24 tys. obecnie. Jestem pewien, że dzięki uruchomieniu aplikacji mobilnej „Study in Poland”, proces umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego nabierze nowego impetu" - powiedział.

 

Strona z aplikacją: http://itunes.apple.com/pl/app/study-in-poland/id541893942?mt=8

 

PAP - Nauka w Polsce

 

tot/

Fot. Materiały prasowe

Podziel się
Ocena: 0 głosów

Logowanie



Nie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Intrygująca wycieczka po kapitalizmie Intrygująca wycieczka po kapitalizmie

Rzadko kiedy biorę do ręki książkę naukową zaintrygowany - skutecznemu zaczytaniu przeszkadza często ich sztywny układ, nieczytelne i skomplikowane tabelki. Inaczej jest w przypadku "Kapitalizmu. Historii krótkiego trwania" autorstwa dr. Kacpra Pobłockiego.

Więcej

Tagi