Strona główna Aktualności
Społeczeństwo

Studenci mają szansę na "Stypendium z Wyboru"

21.03.2013 Uczelnie, Społeczeństwo, Granty i stypendia

Fot. Fotolia

Studenci, który chcą zdobyć pieniądze na realizację dowolnego celu związanego z rozwojem kariery zawodowej mogą wziąć udział w „Stypendium z Wyboru”. W ten sposób sfinansowano już remont silnika w ramach pracy inżynierskiej, materiały naukowe do badań nad osiołkiem katalońskim czy podróż do Parku Lwów w Johannesburgu.

Ogólnopolski program „Stypendium z Wyboru" to inicjatywa skierowana do kreatywnych, ambitnych studentów i absolwentów - do roku po ukończeniu studiów - którzy mają marzenia związane z edukacją, karierą zawodową, a których nie stać na ich realizację. W konkursie mogą brać udział indywidualnie lub grupowo.

 

Osoby, które chcą wziąć udział w programie powinny do 28 kwietnia stworzyć aplikację w postaci filmiku, prezentacji lub eseju, która jak najlepiej i jak najciekawiej przedstawi ich cel. Laureaci wybierani są w otwartym głosowaniu internautów w którym może wziąć udział każdy. Odbędzie się ono między 6 maja a 16 czerwca. W IV edycji programu, każdy z laureatów może wygrać do 5 tysięcy złotych.

 

Stypendium można przeznaczyć m.in. na kursy językowe, opłacenie studiów, zagraniczny wyjazd naukowy, zakup sprzętu niezbędnego do rozwoju kariery zawodowej czy też na otwarcie własnego biznesu.

 

Od początku projektu organizatorzy spełnili 62 marzenia warte łącznie ponad 250 tys. zł. Za uzyskane pieniądze sfinansowano już m.in. kursy spawania czy groomingu (psiego fryzjerstwa), koszty podróży na wolontariat w Parku Lwów w Johannesburgu, wydanie książki.

 

„Stypendium z Wyboru zapełnia lukę na rynku stypendiów w Polsce. Przed powstaniem projektu, wszystkie dostępne programy brały pod uwagę przede wszystkim wyniki w nauce czy sytuację materialną kandydatów ubiegających się o dodatkowe finansowanie” – czytamy w komunikacie przesłanym przez organizatora konkursu - Fundację Absolvent.pl.

 

Jak zapewniają organizatorzy w „Stypendium z Wyboru” zamiast ocen i sytuacji materialnej liczy się jedynie kreatywność, determinacja oraz chęć zawalczenia o swoje marzenia.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://www.stypendiumzwyboru.pl (PAP)

 

ekr/ ula/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Dunbar, plotki i ewolucja języka Dunbar, plotki i ewolucja języka

Ludzka kultura jest przesycona językiem. Dzięki niemu jesteśmy zdolni do osiągania najniezwyklejszych rzeczy - podkreśla brytyjski antropolog Robin Dunbar. I krok po kroku tłumaczy, kiedy, jak i dlaczego ludzie zaczęli ze sobą rozmawiać, podczas gdy małpom wciąż wystarcza iskanie.

Więcej

Myśl na dziś

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek
Albert Einstein

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Tagi

-->