14.12.2019
PL EN
25.06.2013 aktualizacja 25.06.2013

„Finanse” w ALK coraz wyżej w rankingu Financial Times

Studiom magisterskie z finansów prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego (ALK) w Warszawie znalazły się na 19. miejscu rankingu Financial Times. Rok wcześniej pismo sklasyfikowało ten sam kierunek jako 21. na świecie.

„FT” w swoim zestawieniu najlepszych kierunków z finansów realizowanych na studiach magisterskich analizuje poziom kształcenia, osiągnięcia naukowe wykładowców, mobilność studentów, możliwość odbywania praktyk, umiędzynarodowienie uczelni, a nawet zróżnicowanie kadry dydaktycznej i studentów pod względem płci. ALK jest jedyną polską uczelnią, którą Financial Times uwzględnił w zestawieniu. Na pierwszym miejscu znalazł się z HEC Paris.

Jednym z najistotniejszych czynników ocenianych w rankingu jest kariera absolwentów trzy miesiące po ukończeniu studiów, wyrażająca się wskaźnikiem zatrudnienia. „91 proc. naszych absolwentów pracuje zaraz po studiach, spora część za granicą” - mówi rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki.

Trzy lata po studiach absolwenci finansów w ALK zarabiają średnio nawet 55 tys. dolarów rocznie, czyli około 14 tys. zł brutto miesięcznie. Niemal dwa razy tyle (93 tys. dolarów rocznie brutto) wynoszą zarobki absolwentów zwycięzcy rankingu „FT” - uniwersytetu HEC Paris.

Studia z finansów w Akademii Leona Koźmińskiego są prowadzone w systemie trójstopniowym i obejmują licencjat, magisterium i doktorat. Studiować można po polsku i po angielsku w międzynarodowym środowisku, bo studenci tej uczelni pochodzą z 57 krajów. Ranking „FT” dotyczy tylko studiów magisterskich, jednak już licencjat uzyskany w Koźmińskim może oznaczać istotny awans dla przyszłego finansisty. „Od tego roku akademickiego już na studiach licencjackich można będzie równolegle zdobywać uprawnienia i docelowo uzyskać ceniony przez pracodawców certyfikat ACCA” - informuje prorektor ds. naukowych ALK prof. Dorota Dobija.

Pełny ranking „FT” jest dostępny na stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2013

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ tot/

Copyright © Fundacja PAP 2019