Strona główna Aktualności

Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkursy SYMFONIA, ETIUDA i FUGA

17.12.2013 Granty i stypendia

Foto: Fotolia

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejne edycje trzech konkursów: SYMFONIA - na badania interdyscyplinarne, ETIUDA - dla młodych badaczy, a także FUGA na staż podoktorski. W konkursach tych do rozdysponowania jest w sumie 65 mln zł.

SYMFONIA to konkurs skierowany do wybitnych naukowców, których badania mają charakter interdyscyplinarny i przyczyniają się do otwierania nowych perspektyw w nauce. W ramach konkursu będą rozpatrywane projekty badawcze, prowadzone przez współpracujące ze sobą zespoły naukowe i indywidualnych badaczy, które integrują informacje, dane, metody, techniki i narzędzia badawcze, perspektywy, idee oraz teorie z dwóch lub więcej obszarów nauki. Projekt powinien dotyczyć co najmniej wybranych dwóch obszarów badawczych spośród nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, nauk ścisłych i technicznych albo nauk o życiu. Na finansowanie projektów w ramach SYMFONII Centrum przeznaczyło 30 mln zł.

 

W konkursie ETIUDA na młodych naukowców czeka 10 mln zł. O stypendia ubiegać mogą się osoby rozpoczynające karierę naukową, które nie posiadają jeszcze stopnia naukowego doktora, wykazują się sukcesami w dotychczasowej działalności naukowej oraz przygotowują rozprawę doktorską.

 

Do konkursu mogą być zgłaszane wnioski o finansowanie stypendiów doktorskich, jeżeli badania prowadzone w ramach przygotowywanej rozprawy doktorskiej obejmują badania podstawowe. O stypendia mogą się też ubiegać osoby, które planują staż trwający od 3 do 6 miesięcy, w wybranym przez niego zagranicznym ośrodku naukowym

 

FUGA natomiast jest konkursem skierowanym do naukowców ze stopniem doktora, którzy pragną odbyć staż podoktorski w innym ośrodku naukowym niż ich macierzysta jednostka. Czas trwania stażu nie może być krótszy niż 12 miesięcy ani dłuższy niż 36 miesięcy. W ramach konkursu rozpatrywane będą wnioski osób rozpoczynających karierę naukową, które uzyskały stopień doktora w latach 2009–2013. Wnioski mogą składać również osoby, w przypadku których stan zaawansowania rozprawy doktorskiej pozwala na uzyskanie stopnia naukowego doktora do połowy 2014 r. W tej edycji konkursu do rozdysponowania jest 25 mln zł.

 

Zgłoszenia w konkursach trwają do 17 marca 2014 r.

 

Narodowe Centrum Nauki to agencja wykonawcza powołana w wyniku reformy systemu finansowania nauki z 2010 roku. NCN wspiera badania podstawowe, czyli prace eksperymentalne lub teoretyczne podejmowane przede wszystkim w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów, bez nastawienia na bezpośrednie praktyczne zastosowanie ani użytkowanie.

 

Szczegóły ogłoszonych konkursów na stronie: http://ncn.gov.pl/aktualnosci/2013-12-16-ogloszenie-konkursow-s-e-f-t

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ agt/

Tagi: ncn
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Jak promować naukę? Jest nowy, bezpłatny poradnik Jak promować naukę? Jest nowy, bezpłatny poradnik

Jak opowiadać o nauce Kowalskiemu? Gdzie i kiedy promować wyniki badań naukowych? Jak się przygotować do wykładów popularnonaukowych czy wywiadów telewizyjnych? - odpowiedzi na te pytania naukowcy znajdą w bezpłatnym poradniku pt. "Sztuka promocji nauki" wydanym przez OPI.

Więcej

Myśl na dziś

Naukowcy usiłują przekształcić to co niemożliwe – w możliwe. Politycy często chcą przekształcić to co możliwe – w niemożliwe.
Bertrand Russell

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->