Nauka dla Społeczeństwa

26.04.2024
PL EN
11.07.2014 aktualizacja 11.07.2014

AGH: najpopularniejsze kierunki to inżynieria biomedyczna i budownictwo

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zakończyła rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia, na które zostanie przyjętych 6795 studentów. Kandydaci złożyli w sumie 12 tys. 714 podań. Najpopularniejsze kierunki to inżynieria biomedyczna i budownictwo.

Jak poinformował w czwartek rzecznik AGH, Bartosz Dembiński, maturzyści mogli aplikować na 57 kierunków studiów oferowanych przez 16 wydziałów. Wśród nich pojawiły się trzy nowości: elektronika (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji), mikroelektronika w technice i medycynie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) oraz inżynieria ciepła (Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej).

W ramach studiów pierwszego stopnia na AGH przyjętych zostanie łącznie 9515 studentów: 6795 na studia stacjonarne i 2720 na studia niestacjonarne. Na studia stacjonarne krakowska uczelnia przyjęła podania od 12 tys. 714 maturzystów. Rejestracja na studia niestacjonarne potrwa do przyszłego tygodnia.

Każdy z kandydatów w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej (85 zł) mógł wybrać jeden kierunek główny i maksymalnie cztery alternatywne. Według wyliczeń uczelni przeciętnie kandydat złożył podania na 3,25 kierunku.

W tym roku najpopularniejszymi kierunkami na AGH są: inżynieria biomedyczna (4,2 osoby na miejsce), budownictwo (4,1 osoby na miejsce), geodezja i kartografia (3,6 osoby na miejsce), inżynieria akustyczna (3,5 osoby na miejsce) oraz automatyka i robotyka (3,4 osoby na miejsce).

Najwyższe progi punktowe obowiązywały na kierunkach: automatyka i robotyka, a także informatyka. W zależności od wydziału prowadzącego te kierunki, kandydaci musieli posiadać 890 lub 875 na 1000 punktów. Powyżej 800 punktów trzeba było mieć także na kierunkach: teleinformatyka, inżynieria akustyczna, informatyka stosowana, inżynieria biomedyczna oraz mikroelektronika w technice i medycynie.

Kandydaci mają czas od 10 do 26 lipca na złożenie wszystkich dokumentów i dokonanie wpisu na studia. 29 lipca uczelniana komisja rekrutacyjna zdecyduje o ewentualnym dodatkowym naborze na studia.

PAP - Nauka w Polsce

rgr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024