26.05.2020
PL EN
04.08.2015 aktualizacja 04.08.2015

95 mln zł na innowacyjne badania dla medycyny

Rys. Fotolia Rys. Fotolia

95 mln zł dla przedsiębiorców na finansowanie badań naukowych i prac rozwojowych służących poszukiwaniu innowacyjnych leków przeznaczyło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w drugiej edycji programu INNOMED. Nabór wniosków rusza 1 września i potrwa miesiąc.

To już drugi nabór w programie INNOMED, który jest skierowany do przedsiębiorców lub konsorcjów przedsiębiorstw. Ma on na celu finansowanie badań naukowych i prac rozwojowych służących poszukiwaniu innowacyjnych leków, nowoczesnych metod terapeutycznych, a także nowych technologii produkcji leków generycznych.

Jak informuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, nabór wniosków potrwa od 1 września do 1 października br., a maksymalna wartość dofinansowania jednego projektu wynosi 10 mln zł.

"Zaawansowane technologicznie rozwiązania w medycynie wymagają dużych nakładów finansowych oraz wiążą się z dużym ryzykiem. W Polsce systematycznie rośnie jednak liczba przedsiębiorstw podejmujących wyzwanie konkurencji z elitą światową w obszarze innowacyjnej medycyny" – podkreśla dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski. "Wierzę, że dzięki naszemu wsparciu będą one miały szanse na szybką komercjalizację wyników swoich badań i prac rozwojowych" – dodaje.

Program jest realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i we współpracy z firmami zrzeszonymi w Polskiej Platformie Technologicznej Innowacyjnej Medycyny, które współfinansują projekty.

Na projekty badawczo-rozwojowe z branży medycznej NCBR przeznaczyło już ponad miliard złotych. W ramach I konkursu INNOMED wsparcie w wysokości 110 mln zł otrzymało 17 konsorcjów.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie: http://ncbr.gov.pl/programy-krajowe/programy-sektorowe/innomed/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020