Strona główna Aktualności

Polscy naukowcy spotkają się w Cambridge

28.10.2015 Imprezy naukowe, Popularyzacja nauki

Fot. Fotolia

Blisko 200 młodych naukowców, doktorantów i studentów pracujących i studiujących na zagranicznych uczelniach spotka się na Uniwersytecie Cambridge, by zaprezentować wyniki swoich badań. Konferencja Science: Polish Perspectives 2015 odbędzie się 30 i 31 października br. w Clare College.

Science: Polish Perspectives to doroczna konferencja naukowa organizowana przez środowisko młodych naukowców polskiego pochodzenia, studiujących i pracujących na uczelniach na całym świecie. SPP odbywa się już po raz czwarty. Wydarzenie skupia kreatywnych ludzi, których łączy pasja do nauki i chęć dzielenia się odkryciami naukowymi.

 

"Science: Polish Perspectives to coś więcej niż coroczna konferencja. To platforma wymiany informacji między różnymi dziedzinami nauki. To międzynarodowa społeczność naukowców związanych z Polską. Wreszcie - to idea wspierająca polską naukę, zarówno w kraju, jak i na całym świecie" – mówi liderka zespołu organizatorów tegorocznej SPP2015 Karolina Mirowska, która na Uniwersytecie Southampton bada podobieństwa zegara biologicznego muchy owocówki i ssaków.

 

Michał Janiak - jeden z organizatorów konferencji - który we Flandryjskim Instytucie Biotechnologii bada wpływ stresu na rośliny wyjaśnia, że do tej pory konferencja przyciągnęła uczestników z wielu krajów europejskich, głównie z Wielkiej Brytanii, ale także ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. "Jej profil badawczy pokazuje niestereotypowe oblicze polskich imigrantów" – mówi Janiak.

 

Prezentacje mają formę krótkich popularnonaukowych TEDtalks. Dzięki temu nawet bardzo skomplikowane projekty są zrozumiałe dla wszystkich gości wydarzenia reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Tematy prezentacji badań, sesji warsztatowych i wykładów otwartych dotyczą najróżniejszych zagadnień, od tajemnic ludzkiego ciała, po próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego mysz może bać się kota. Specjalny warsztat Boston Consulting Group zostanie poświęcony wykorzystaniu dronów w biznesie.

 

W tym roku gośćmi specjalnymi wydarzenia będą znani w świecie naukowym polscy badacze. Podczas SPP2015 w Cambridge o własnych odkryciach opowiedzą: pracujący w Singapurze autor komputerowej mapy mózgu prof. Wiesław Nowiński, ekspert w dziedzinie krystalografii prof. Mariusz Jaskólski, neurobiolog i popularyzator nauki prof. Jerzy Vetulani, socjolożka i obserwatorka karier naukowych prof. Izabela Wagner oraz prof. Jerzy Paszkowski z Uniwersytetu Cambridge, który wraz z prof. Sir Davidem Baulcombem opowie o wspólnych badaniach nad GMO.

 

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis PAP - Nauka w Polsce. Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: www.polishperspectives.org

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ agt/

Tagi: spp
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi