Nauka dla Społeczeństwa

26.04.2024
PL EN
04.01.2017 aktualizacja 04.01.2017

Seminaria doktoranckie dla ludzi mediów na rzeszowskiej uczelni

Dziennikarze, specjaliści PR, od promocji i reklamy, czy osoby związane z edukacją medialną, które chciałyby uzyskać doktorat mogą wziąć udział w seminariach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ruszyła rekrutacja na letni semestr.

Dominik Łazarz z biura prasowego uczelni przypomniał, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedyną na Podkarpaciu i jedną z czterech w kraju, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora z dziedziny nauk o mediach.

Seminaria, które rozpoczną się po koniec lutego br. potrwają łącznie 6 semestrów (trzy lata). Przygotują do uzyskania stopnia doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach. Obecnie uczelnia prowadzi rekrutację zainteresowanych na semestr letni.

Zajęcia skierowane są do dziennikarzy, pracowników zajmujących się kontaktami z mediami, specjalistów od public relations, social media, promocji i reklamy, a także do osób zaangażowanych w edukację medialną, czyli do szerokiej grupy pedagogów, jak i urzędników zajmujących się działaniami promocyjnymi.

Łazarz zauważył, że seminaria skierowane są do osób pracujących, czyli posiadających już praktyczne umiejętności w zawodzie, a dzięki temu, że seminarzyści samodzielnie wybiorą tematykę pracy doktorskiej, mogą dostosować kształcenie do swoich potrzeb, zainteresowań, czy doświadczenia.

„Uzyskanie stopnia doktora otwiera liczne nowe możliwości, w tym zatrudnienia, awansu czy rozpoczęcia lub kontynuowania kariery naukowej. Seminaria pozwolą na zdobycie praktycznej i aktualnej wiedzy, ponieważ będą skupione przede wszystkim na wyzwaniach współczesności: nowych mediach, mediach cyfrowych oraz internecie” – mówił Łazarz.

Prof. Tomasz Goban-Klas wykładowca na kierunku nauki o mediach podkreśla, że nauki o mediach są niezbędne do zrozumienia i doskonalenia wszystkich sektorów współczesnego społeczeństwa, zarówno narodowego, jak i globalnego, światowego, „a więc polityki, gospodarki i handlu, finansów, kultury, edukacji, a także rozrywki i zabawy”.

„Pogłębiona analiza w każdej z dziedzin nauk społecznych musi zatem zawierać elementy nauk o komunikowaniu i mediach” – dodał Goban-Klas.

Z kolei zdaniem dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na WSIiZ prof. Sławomira Gawrońskiego żyjąc w dobie społeczeństwa informacyjnego i silnie „zmediatyzowanej rzeczywistości” trudno jest wskazać obszary społecznej aktywności, w których nie występują związki z zarządzaniem informacją, mediami masowymi, w tym zwłaszcza społecznościowymi.

Łazarz przypomniał, że w grudniu na rzeszowskiej uczelni odbyły się dwie pierwsze obrony doktorskie. Jedna z nich podjęła temat: „Wpływ nowych mediów na przemiany polityczne wybranych państw Bliskiego Wschodu na przykładzie Arabskiej Wiosny”; druga - „Rozgłośnia Harcerska 1957-1993”.

PAP - Nauka w Polsce

api/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024