Strona główna Aktualności
Uczelnie

Chcesz studiować i uczyć się za granicą?

07.09.2017 Uczelnie, Imprezy naukowe, Uczelnie i instytucje naukowe, Wydarzenia

Fot. Fotolia

Na Festiwalu Edukacji Zagranicznej, który odbędzie się 23 września w Warszawie, przedstawiciele kilkudziesięciu zagranicznych uczelni będą opowiadać o swoich sukcesach zawodowych, o kompetencjach przyszłości - i o tym, jak wygrać aplikację na wymarzone studia.

Festiwal kierowany jest do maturzystów i uczniów, którzy planują rozpocząć edukację za granicą oraz do ich rodziców. Prezentacje dotyczyć będą m.in. uczenia się przez całe życie i zawodów, które w najbliższej przyszłości nie zostaną zastąpione przez boty. W programie znalazły się warsztaty, konsultacje, wykłady i spotkania z absolwentami i przedstawicielami uniwersytetów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i z Niemiec.

 

Przyszli studenci wezmą udział w indywidualnych konsultacjach, które pomogą w wyborze kierunku studiów, kraju oraz uczelni, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i predyspozycjom. Otrzymają też wsparcie w sprawach formalnych.

 

Licealiści dowiedzą się, czym różni się edukacja w Polsce od systemu obowiązującego w kraju, którym są zainteresowani. Otrzymają szczegółowe informacje na temat wymogów jakie należy spełnić, aby rozpocząć naukę za granicą oraz wsparcie w kwestiach formalnych.

 

Dla rodziców zostanie przygotowana strefa konsultacji, gdzie będą oni mogli uzyskać praktyczne informacje m.in. na temat bezpieczeństwa i finansowania studiów ich dzieci.

 

Festiwal odbędzie się w godz. 10.00 - 19.00 w Domu Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25 w Warszawie.

 

Więcej informacji: http://eef-elabfundacja.pl

 

PAP - Nauka w Polsce, Karolina Duszczyk

 

kol/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi