Nauka dla Społeczeństwa

02.05.2024
PL EN
10.04.2024 aktualizacja 10.04.2024

Kuźnia Młodych Talentów – ruszyła rejestracja na letnią szkołę dla doktorantów

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Ruszyła rejestracja do tegorocznej, siódmej edycji Kuźni Młodych Talentów, czyli letniej szkoły dla doktorantów, organizowanej przez Akademię Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk. Spotkanie odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Jabłonnie.

W warsztatach mogą wziąć udział doktoranci ze wszystkich polskich uczelni wyższych i instytutów naukowych, reprezentujący wszystkie dyscypliny naukowe. Ich celem jest podnoszenie umiejętności uczestników poprzez rozwój warsztatu naukowego i kompetencji miękkich.

„Kuźnia Młodych Talentów to trzy dni wykładów, szkoleń i prezentacji, które szlifują istotne dla każdego doktoranta umiejętności takie jak: autoprezentacja, pisanie publikacji, skuteczne ubieganie się o granty i aplikowanie na staże. To też miejsce, gdzie można poznać niezwykłych i inspirujących ludzi" – podkreśliła dr inż. Marcelina Jureczko z Politechniki Śląskiej, prowadząca warsztaty i członkini rady programowej Kuźni Młodych Talentów.

Trzydniowe spotkanie w Pałacu PAN w Jabłonnie rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 1 września.

W programie wydarzenia znalazły się krótkie wykłady popularnonaukowe (m.in. na temat publikowania wyników badań naukowych oraz poprawności językowej i storytellingu w popularyzacji nauki) oraz dyskusje.

Warsztaty – trzon Kuźni Młodych Talentów – będą się składały z trzech szkoleń: z zakresu przygotowywania wniosków grantowych w konkursach europejskich, krajowych i wyjazdowych; z estetyki i projektowania graficznego w komunikacji wyników badań; a także poprawności językowej i storytellingu w popularyzacji nauki.

W trakcie spotkania uczestnicy będą też mieli okazję przedstawić swoje badania w formie krótkiej autoprezentacji.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 czerwca.

Nauka w Polsce

akp/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024