W sobotę rodzinny weekend z kulturą antyczną w Pruszkowie

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

„Rzymska recepta na dobrą zabawę – czyli jak mieszkańcy Imperium Rzymskiego spędzali wolny czas” - to tytuł kolejnego spotkania organizowanego w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie w ramach comiesięcznego cyklu weekendów z kulturą antyczną.

„Chcemy przybliżyć wiedzę o Antycznym Rzymie, przede wszystkim o życiu codziennym jego mieszkańców, poprzez pokazy rekonstrukcyjne, warsztaty, inscenizacje oraz zajęcia edukacyjno-animacyjne” – wyjaśnia Kamila Brodowska z pruszkowskiego muzeum.

Pretekstem do stworzenia takiej propozycji dla zwiedzających było otwarcie nowej wystawy stałej „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”, która można oglądać od końca października.

„Nie chcieliśmy wracać do utartych szlaków popularyzatorskich czy standardowych lekcji muzealnych, tylko stworzyć nowy program edukacyjny, w pełni odpowiadający na potrzeby współczesnego odbiorcy muzealnego” – dodaje Brodowska.

Dlatego w czasie weekendu z kulturą antyczną postawiono na interakcję i przekraczanie granic szkolnych programów nauczania. Gospodarzami spotkań są rekonstruktorzy ze stowarzyszenia „Hellas et Roma” w Lublinie. Jak zapewniają muzealnicy, wydarzenia odbywają się z dużą dbałością o szczegóły historyczne, począwszy od treści, a skończywszy na prezentowanych artefaktach i ubiorze.

Grudniowa impreza poświęcona będzie rzymskiej recepcie na dobrą zabawę. W programie przewidziano m.in. gry planszowe, zabawy ruchowe z piłką, pokazy muzyczne, dyskusję nad współczesną recepcją kultury antycznej w popkulturze.

Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę 6 grudnia od godz. 11.00 do 15.00. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie dzieci, młodzież i dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach cyklu jest bezpłatny. Pełen program dostępny jest na stronie internetowej muzeum.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Facebook/ Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach

    Świętokrzyskie/ Legendarny skarb pustelnika odkryty w Górach Świętokrzyskich

  • Fot. Wikipedia/ domena publiczna

    214 lat temu urodziła się Marianna Orańska – niderlandzka królewna związana z Dolnym Śląskiem

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera