Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Warszawski w trzeciej dziesiątce międzynarodowego rankingu

Uniwersytet Warszawski zajął 23. miejsce w rankingu uczelni krajów o gospodarkach wschodzących i krajów grupy BRICS: "The Times Higher Education BRICS & Emerging Economies Rankings 2014". Najwyższą pozycję zajął Uniwersytet Pekiński.

Zestawienie "The Times Higher Education BRICS & Emerging Economies Rankings 2014", porównuje uczelnie wyższe z krajów o gospodarkach wschodzących i krajów grupy BRICS: Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki.

Pierwsze miejsca zajęły dwa uniwersytety z Chin: Uniwersytet Pekiński i Uniwersytet Tsinghua oraz Uniwersytet Kapsztadzki. W najlepszej piątce znalazły się również: Narodowy Uniwersytet Tajwanu oraz turecki Bogazici University. Wśród uniwersytetów z Europy Środkowo-Wschodniej najwyższe - 10. miejsce - zajął Uniwersytet Moskiewski im. M. Łomonosowa.

Spośród polskich instytucji najwyższą pozycję zajął Uniwersytet Warszawski, który uplasował się na 23. miejscu, 41. miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński, a 64. Politechnika Warszawska. Setna pozycja przypadła Uniwersytetowi Łódzkiemu.

W rankingu brane są pod uwagę takie wyznaczniki, jak środowisko kształcenia (składały się na 30 proc. ogólnej punktacji), badania - ich znaczenie i opinia o nich (30 proc.), cytowania (30 proc.), znaczenie uczelni w środowisku międzynarodowym (7,5 proc.) oraz innowacyjność i współpraca z przemysłem (2,5 proc.).

wyniki rankingu są dostępne na stronie: http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2014/brics-and-emerging-economies

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera