Od grudnia w Rzeszowie możliwe studia na wspólnym kierunku dwóch uczelni | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Od grudnia w Rzeszowie możliwe studia na wspólnym kierunku dwóch uczelni

Od grudnia tego roku w Rzeszowie zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów podyplomowych - Zamówienia Publiczne. Będzie to wspólny kierunek Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl.

Działać on będzie na podstawie porozumienia między tymi uczelniami. Studia będą prowadzone wspólnie przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej i Zamiejscowy Wydział Prawa i Administracji w Rzeszowie WSPiA.

Jak poinformowali we wtorek rzecznicy obu uczelni, będą to jedyne na Podkarpaciu i jedne z nielicznych w kraju, studia objęte patronatem prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Wykładowcami na nowym kierunku będą specjaliści z zakresu zamówień publicznych reprezentujący Urząd Zamówień Publicznych oraz wykładowcy Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

"Posiadają oni bogate doświadczenie praktyczne w stosowaniu procedur zamówień publicznych” – zapewnił rzecznik Politechniki Rzeszowskiej Aleksander Taradajko.

Studia będą miały charakter interdyscyplinarny. Jak wyjaśnił rzecznik Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Przemysław Pawlak, studenci poznają nie tylko zagadnienia dotyczące procedur zamówień publicznych, ale także z prawa budowlanego, cywilnego, administracyjnego czy podstaw ekonomii.

Porozumienie między uczelniami podpisali 17 października rektorzy obu placówek.

„Jest to jeden z nielicznych przykładów współpracy uczelni publicznej i niepublicznej na Podkarpaciu. Pozwoli ona na profesjonalne kształcenie kadr zajmujących się przygotowaniem i prowadzeniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych” – podkreślają rzecznicy.

PAP - Nauka w Polsce

api/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera