Noc Szalonego Chemika w Białymstoku

Degustacja dymiących lodów, niegroźne, ale efektowne wybuchy, pokazy reakcji, podczas których dochodzi do zmian barwy - to niektóre z atrakcji "Nocy Szalonego Chemika", którą na Uniwersytecie w Białymstoku 9 marca przygotowują młodzi chemicy.

"Noc Szalonego Chemika" to pomysł studentów Koła Naukowego Chemików „Pozyton” Uniwersytetu w Białymstoku. Podczas kilkugodzinnych warsztatów młodzi badacze pokażą m.in. efektowne eksperymenty, podczas których substancje będą zmieniały barwy, a na materiałach w niezwykły sposób pojawią się napisy.

Goście, którzy zjawią się na UwB, będą też mogli uczestniczyć w produkcji dymiących lodów czy obserwować wybuchowe chemiczne eksperymenty.

Studenci na Noc Szalonego Chemika przygotowują też wykłady. Będzie można dowiedzieć się, czy Walt Disney naprawdę poddał się hibernacji i na czym hibernacja tak naprawdę polega. Goście dowiedzą się także, czym barwione są produkty spożywcze, w szczególności słodycze oraz jakich „E” - składników produktów spożywczych - należy unikać, a jakie są naturalne. Poza tym przygotowywane jest spotkanie o tym, w jaki sposób czarownice mogły robić swoje magiczne sztuczki.

"Noc Szalonego Chemika" odbędzie się w sobotę 9 marca 2013 r. w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, przy ul. Hurtowej 1.

Warsztaty i wykłady potrwają od g. 17 do 21. Aby wziąć w nich udział, trzeba się zarejestrować.

Szczegóły dostępne są na stronie organizatorów. http://knch-pozyton.blogspot.com/  oraz na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera