Science Game Jam: naukowe planszówki w Warszawie i Wrocławiu

Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

W Warszawie i po raz pierwszy we Wrocławiu odbędą się zmagania Science Game Jam, dla twórców popularnonaukowych planszówek. W zmaganiach mogą wziąć udział trzyosobowe zespoły i pojedynczy śmiałkowie, którzy zostaną połączeni w grupy na miejscu.

Formuła Science Game Jam polega na wylosowaniu tematów związanych z różnymi dziedzinami nauki i stworzeniu na ich podstawie popularnonaukowej gry planszowej. "Chcemy łączyć przemyślane mechaniki z wartościowymi tematami z różnych dyscyplin. Mamy nadzieję, że stworzone gry dostarczą zarówno rozrywki, jak i wiedzy" - przekonują organizatorzy wydarzenia.

W bezpłatnym wydarzeniu mogą wziąć udział trzyosobowe zespoły i pojedynczy miłośnicy planszówek, którzy zostaną połączeni w grupy na miejscu.

W Warszawie warsztaty odbędą się w sobotę 29 lutego w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, rozpoczną o godz. 10 i potrwają do północy. Zapisy na warszawską edycję są możliwe poprzez stronę.

Po raz pierwszy Science Game Jam ma odbyć się też we Wrocławiu. Zawody zaplanowano na 14 marca między 09:30 a 22:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Proces tworzenia planszówek dzieli się na trzy etapy: konceptualizacji, konstrukcji i wykańczania. Łącznie będą one trwały około ośmiu godzin, po których prototypy muszą być gotowe do oceny przez jury. Częścią prezentacji prototypu będzie omówienie możliwości gry oraz przeprowadzenie pokazowego fragmentu rozgrywki. Jury będzie oceniać każdy prototyp w trzech kryteriach: potencjału popularnonaukowego, wykorzystania tematu, (re)grywalności. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane na tegorocznej edycji wydarzenia “Planszówki na Narodowym”.

Organizatorami wydarzenia są GRART, Fundacja Marsz dla Nauki oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Copernicus Festival: czy komputery mogą czytać nam w myślach?

  • Adobe Stock

    Zapytaj fizyka: Prof. Sergei Gukov o matematyce jako grze

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera