Wystartował konkurs Catch a Star 2016 dla uczniów

Logo konkursu Catch a Star 2016. Fot. materiały prasowe
Logo konkursu Catch a Star 2016. Fot. materiały prasowe

Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) oraz European Association for Astronomy Education (EAAE) ogłosiły międzynarodowy konkurs astronomiczny dla uczniów - Catch a Star 2016. To kolejna edycja konkursu, w poprzednich polscy uczniowie odnosili sukcesy.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ze szkół z całego świata, w tym z Polski. Celem organizatorów jest wzbudzenie kreatywności i niezależnej pracy wśród uczniów i wzmocnienie oraz poszerzenie ich astronomicznej wiedzy i umiejętności.

W ramach konkursu należy przygotować tekst – raport na temat wybranego przez siebie obiektu lub zjawiska astronomicznego. Wybranym temat do przedstawienia może być też teoria lub problem naukowy, czy raport z obserwacji. Jury będzie premiować kreatywność oraz praktyczne działanie uczniów. Raport może mieć maksymalnie 5000 słów i musi być napisany w języku angielskim.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 listopada 2016 r. o godz. 17:00 czasu środkowoeuropejskiego (czas zimowy w Polsce). Raporty należy nadsyłać na adres: astro.edu@gmail.com  w formie plików w formacie PDF.

W konkursie mogą brać udział grupy złożone z maksymalnie do trzech uczniów, którymi opiekuje się lider (nauczyciel lub osoba związana z edukacją).

Pięciu zwycięzców otrzyma w nagrodę oprawione w ramkę zdjęcia od ESO przedstawiające spektakularne obiekty astronomiczne. Oprócz tego każdy ze zwycięzców będzie mógł wziąć udział w zdalnych obserwacjach w narodowym Obserwatorium Astronomicznym „Rozhen” w Bułgarii albo w telekonferencji z zawodowym astronomem.

Dokładne informacje o konkurs Catch a Star 2016 znajdują się na stronie internetowej http://www.eaae-astronomy.org/catchastar/

PAP - Nauka w Polsce

cza/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Układ odpornościowy przy mikrograwitacji na ISS zbadają naukowcy z WAT

  • Adobe Stock

    Dwie planetoidy nazwano na cześć polskich naukowców; odkrywcami są Litwini

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera