Białystok/ Filmy edukacyjne UMB popularyzują wiedzę o zdrowiu | Nauka w Polsce

Białystok/ Filmy edukacyjne UMB popularyzują wiedzę o zdrowiu

Fot. Adobe Stock

Sprawdzoną, podaną w przystępny sposób wiedzę medyczną przedstawiają specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) w serii filmów edukacyjnych, które powstają w ramach projektu "Teraz już wiem". Projekt ten służy popularyzacji nauki.

Będzie sześć filmów, które są zamieszczane np. na YouTube.

"To pomysł na krótkie filmy edukacyjne z ekspertami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wyjaśniające różne kwestie medyczne i farmaceutyczne, szczególnie te, które mogą być niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego, takie jak suplementy diety, przeciwciała, antyoksydanty, badania kohortowe (populacyjne-PAP)" - mówi o projekcie edukacyjnym rzecznik UMB Marcin Tomkiel.

Serię otwiera film poświęcony suplementom diety - poinformował Tomkiel. Można się z niego dowiedzieć, czym się różną suplementy diety od leków, czy suplementy może stosować każdy z nas, czy są one bezpieczne.

Tematem następnego filmu będą różne oblicza tlenu: jako pierwiastka niezbędnego do oddychania jak i jego szkodliwych aspektów. Będzie np. mowa o wolnych rodnikach czy stresie oksydacyjnym.

Osoby zainteresowane medycyną, farmacją, mogą same zaproponować tematykę jednego z filmów. Tematy można zgłaszać do połowy maja. Temat do realizacji będzie wybrany w głosowaniu internetowym i zrealizują go naukowcy - podała uczelnia.

Do każdego filmiku są przygotowane quizy z pytaniami, w których od razu można sprawdzić czego się nauczyliśmy. Przygotowane materiały mają także napisy w języku angielskim.

Projekt jest dofinansowany kwotą 60 tys. zł przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z puli na popularyzację nauki.(PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Wodzisławski projekt edukacyjny powalczy o nagrodę Centrum Nauki Kopernik

  • Fot. Adobe Stock

    Lublin/ Zabytki archeologiczne w 3D na wirtualnej wystawie w ramach polsko-norweskiej współpracy

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera