16.02.2019
PL EN
18.07.2018 aktualizacja 18.07.2018

Opole/Rozpoczął się Letni Uniwersytet Opolski

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kilkudziesięciu studentów z Chin, Indonezji, Ukrainy i Kirgistanu uczestniczy w rozpoczynającym się dzisiaj projekcie "Letni Uniwersytet Opolski" - poinformował we wtorek Maciej Kochański, rzecznik uczelni.

Przez kilka tygodni goście Uniwersytetu Opolskiego będą szkolić swoje umiejętności z zakresu znajomości języka angielskiego do celów akademickich oraz poznawać Polskę i Europę. Summer University to wynik m.in. umów z uczelniami chińskimi oraz intensywnego budowania relacji z uczelniami spoza UE w ramach programu Erasmus+.

"Cztery grupy studentów z Azji przyjechały z partnerskich uczelni: Fujian Normal University, Southwest University i Dalian University of Languages z Chin oraz z Universitas Brawijaya z Malang w Indonezji. Poza nauką angielskiego dla obcokrajowców prowadzone będą zajęcia w grupach specjalistycznych: Intercultural Competence & Communication, Academic English lub Art and Literature. Wieczorami zaplanowano zajęcia artystyczne i kulturalne, a w weekendy wycieczki do Wrocławia, Krakowa i europejskich stolic" - wylicza Kochański.

Uczestnicy mieszkają w opolskim kampusie, a w zajęciach dodatkowych towarzyszą im studenci UO z Polski, Ukrainy i Turcji. Zakończenie projektu zaplanowano na 4 sierpnia. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ wj/

Copyright © Fundacja PAP 2019