26.11.2020
PL EN
03.12.2018 aktualizacja 03.12.2018

Studenci informatyki UW zwycięzcami CERC

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki odniósł zwycięstwo w XXIV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC). Studenci Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki jako jedyni rozwiązali wszystkie 12 zadań przygotowanych przez organizatorów.

Od 30 listopada do 3 grudnia w The 2018 Central Europe Regional Contest (CERC) w Pradze startowały 74 drużyny reprezentujące najlepsze szkoły wyższe uczące informatyki z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier - poinformował w poniedziałek Uniwersytet Warszawski na swojej stronie internetowej.

Jak podała uczelnia, mimo przeciwności technicznych w czasie zawodów, zwycięski zespół z UW wyprzedził zdecydowanie zespół z Uniwersytetu w Zagrzebiu, który zakończył zawody z 10 zadaniami. Zwycięzcy będą reprezentować Uniwersytet Warszawski po raz 25. z rzędu w finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku w Porto.

Inne zespoły z UW zajęły miejsca: 3, 5, 16, 17 i 25.

3. miejsce w zawodach, także z 10 zadaniami, zajął zespół z WMIM UW w składzie: Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka, Jan Tabaszewski.

W pierwszej piątce znalazł się jeszcze jeden zespół studentów WMIM, który rozwiązał 8 zadań: Karol Kaszuba, Łukasz Kondraciuk i Aleksander Łukasiewicz.

Uniwersytet Warszawski był jeszcze reprezentowany przez trzy zespoły w składach: Konrad Czapliński, Mateusz Puczel, Juliusz Straszyński; Franciszek Budrowski, Paweł Pawlik, Stanisław Strzelecki; Juliusz Pham, Rafał Łyżwa, Antoni Żewierżejew; które zajęły odpowiednio miejsca 16., 17. i 25.

Jak podała uczelnia, w tym roku przygotowaniami do zawodów studentów WMIM kierowali mistrzowie z ubiegłych lat: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski.

Wsparcia w czasie przygotowań zawodników do mistrzostw udzieliły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” oraz wypróbowani od lat sponsorzy drużyn z UW PKO Bank Polski i Atende SA, a także władze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki - czytamy w komunikacie UW.

Więcej informacji o wynikach zawodów The 2018 Central Europe Regional Contest można znaleźć na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020