07.07.2020
PL EN
13.12.2018 aktualizacja 13.12.2018

Lubuskie/ Stypendia motywujące dla studentów kierunków ścisłych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Samorząd woj. lubuskiego w tym roku po raz pierwszy przyznał stypendia motywujące studentom kierunków ścisłych zdobywających wykształcenie w regionie. Otrzymało je 45 studentów pierwszego roku z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na ten cel przeznaczono 320 tys. zł na rok akademicki – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

W czwartek studenci podpisali umowy stypendialne. O stypendia motywujące ubiegali się studenci I roku studiów stacjonarnych I stopnia, mieszkający i studiujący w woj. lubuskim nauki techniczne, ścisłe, ekonomiczne i przyrodnicze. Pod uwagę były brane m.in. ich wyniki w nauce w szkole w średniej i z matury.

Stypendium motywujące wynosi 600 zł miesięcznie na okres dziewięciu miesięcy, tj. od 1 października danego roku kalendarzowego do 30 czerwca następnego roku. Zostanie wypłacone w trzech transzach.

"Głównym celem pomocy materialnej dla studentów mieszkających w naszym województwie i uczących się na lubuskich uczelniach jest wsparcie młodych Lubuszan w ramach wyrównywania szans edukacyjnych oraz inspiracja do studiowania na uczelniach naszego województwa, a potem podjęcia pracy w regionie" – powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2020