Ministerstwo Edukacji i Nauki

17.10.2021
PL EN
23.04.2019 aktualizacja 23.04.2019

PAN zaprasza kandydatów do grantów ERC na warsztaty w Wiedniu

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Reprezentanci dziedzin humanistycznych i społecznych, którzy chcą ubiegać się o granty ERC Starting i Consolidator mogą zgłaszać chęć udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w czerwcu w Wiedniu - poinformowała Polska Akademia Nauk.

Warsztaty "ERC Mentoring Initiative" odbędą się w dniach 14-15 czerwca 2019 roku. Rejestracja trwa do 19 maja.

Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie poświęcone dopracowaniu koncepcji projektu badawczego, który naukowiec zamierza przedstawić we wniosku o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Podczas dwudniowej serii spotkań kandydaci mają możliwość zaprezentowania pomysłu badawczego i skonsultowania go zaproszonymi ekspertami. Eksperci ERC – laureaci i paneliści – podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z przygotowaniem dobrego wniosku projektowego. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Warsztaty są skierowane do naukowców reprezentujących dziedziny humanistyczne i społeczne, którzy planują aplikowanie o granty ERC Starting i Consolidator, czyli przeznaczonych odpowiednio dla naukowców od 2 do 7 lat oraz od 7 do 12 lat po uzyskaniu tytułu doktora.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty dojazdu na warsztaty do Wiednia, zaś Stacja Naukowa PAN w Wiedniu zapewnia uczestnikom nocleg. Liczba uczestników jest ograniczona, PAN dysponuje 5 miejscami na warsztatach dla uczonych, którzy planują aplikowanie o granty ERC z dowolną polską jednostką naukową.

Wydarzenie organizują Instytut Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen - IWM) oraz Polska Akademia Nauk.

Rejestracja na warsztaty jest możliwa do 19 maja za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem internetowym. 

Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach najpóźniej do 24 maja.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021