Zagraniczne staże dla studentów PR-owców do wzięcia

Trzy wakacyjne staże w renomowanych agencjach Public Relations w Londynie, Brukseli i Monachium można wygrać w dziesiątej edycji programu „PRaktykuj za granicą”. Studenci, którzy myślą o karierze związanej z PR i komunikacją, powinni opracować strategię dla nowej akcji fundacji Rak’n’Roll.

Dzięki konkursowi organizowanemu przez Instytut Monitorowania Mediów studenci mogą zdobyć swoje pierwsze szlify zawodowe za granicą i wzbogacić swoje CV. Prace przygotowywane przez uczestników co roku koncentrują się na działalności organizacji pozarządowej, która może w ten sposób zdobyć świeże pomysły na kampanie komunikacyjne.

Tegoroczne zadanie konkursowe polega na stworzeniu strategii dla jednej z nowych akcji fundacji Rak’n’Roll, która działa na rzecz osób chorych na raka i jest znana m.in. z kampanii "Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi". Autorzy trzech najciekawszych projektów w wakacje polecą na staże do biur agencji Fleishman-Hillard, Burson-Marsteller i LEWIS PR w Londynie, Brukseli i Monachium.

W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich kierunków studiów dziennych, wieczorowych, zaocznych i podyplomowych. Jedynym warunkiem jest posiadanie statusu studenta w chwili startu w konkursie oraz znajomość języka angielskiego, niezbędna do odbycia stażu w zagranicznym biurze. Na zwycięzców czeka także nagroda pieniężna od Instytutu Monitorowania Mediów oraz bilety lotnicze ufundowane przez agencję Solski Burson-Marsteller.

Projekty prac konkursowych można nadsyłać do końca marca. Pod koniec maja siedmiu finalistów zaprezentuje się przed jury, które wskaże zwycięzców. Staże odbędą się między czerwcem a wrześniem.

Według raportu przygotowanego przez branżowy portal PRoto.pl w 2012 roku pojawiło się 1700 ogłoszeń o pracę dla PR-owców. Oczekiwania względem młodych ludzi rosną, większość pracodawców spodziewa się, że po uzyskaniu dyplomu magistra, student będzie miał już na koncie pewne doświadczenie i potwierdzoną znajomość angielskiego. Był on wymagany w 69 proc. ogłoszeń dla PR-owców, dlatego staż za granicą to nie tylko wakacyjna przygoda, ale też pragmatyczna inwestycja w przyszłość.

I edycję konkursu „PRaktykuj za granicą” zorganizowano w roku akademickim 2003/2004, we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Od tamtej pory odbyło się osiem edycji konkursu, dzięki którym 24 studentów pojechało na staże do prestiżowych agencji PR w największych miastach Europy, m.in. w Londynie, Mediolanie, Berlinie, Monachium.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://imm.com.pl/praktykuj2013

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 18.09.2013. Siedziba Szkoły Głównej Handlowej w Alejach Niepodległości 162 w Warszawie. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

    Naukowcy z SGH opracowali Indeks Cyfryzacji Przedsiębiorstw (ICP)

  • Fot. Adobe Stock

    Polski astronauta zrealizuje na ISS badanie psychologiczne przygotowane przez Uniwersytet Śląski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera