W kwietniu polski finał Imagine Cup

3 i 4 kwietnia odbędzie się polski finał konkursu Imagine Cup - jednego z największych konkursów technologicznych dla studentów. Nabory są już zamknięte - zgłosiło się ponad 500 uczestników. W tym roku młodzi innowatorzy z całego świata mają szansę na nagrody w dwóch nowych konkurencjach na rzecz kobiet.

To już 11. edycja konkursu Imagine Cup. W tym roku odświeżono formułę, wprowadzając zmieniony podział kategorii konkursowych. Wzrosła także wartość puli nagród, która wynosi w tym roku ponad 300 tys. dol., czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji.

Projekty mogą być zgłaszane w trzech głównych kategoriach Projekty Społeczne, Gry, Innowacje, a także w trzech kategoriach dodatkowych - w tzw. Wyzwaniach. Polskie zespoły zmierzą się 3 i 4 kwietnia na krajowych finałach, a najlepsze drużyny wyjadą na światowy finał, który odbędzie się w Petersburgu w dniach 8-11 lipca 2013 r.

Organizator konkursu, firma Micforsoft, ogłosiła, że w tym roku poza głównymi, ogłoszonymi już wcześniej konkurencjami uczestnicy zmierzą się w dwóch nowych kategoriach - na rzecz kobiet. W kategorii "Women’s Empowerment Award" można wygrać nagrody wynoszące 12 tys. dol. i 8 tys. dol., a w konkurencji "Women’s Athletic App" Challenge do wygrania jest 1 tys. dol. Nagrody te wspierać mają innowacyjność wśród kobiet.

Kategorię "Women’s Empowerment Award" utworzono w partnerstwie z Jednostką Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci – UN Women. W tej kategorii zostaną nagrodzone dwa studenckie zespoły (męskie, damskie lub mieszane), które stworzą projekty w najlepszy sposób poruszające problemy kobiet na całym świecie, takie jak nierówności płacowe, dostęp do technologii i innych zasobów, przemoc na tle płciowym, udział w życiu politycznym, itp.

Druga konkurencja, Women’s Athletic App Challenge ma inspirować kobiety – programistki i innowatorki - do tworzenia programów związanych ze sportem, zdrowiem i dbaniem o kondycję fizyczną. Zwycięska drużyna otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. dol. Jak informują organizatorzy konkursu, w ubiegłym roku kobiety stanowiły prawie 20 proc. studentów w Światowych Finałach.

W ciągu 10 lat trwania konkursu w zawodach wzięło udział ponad 1,65 mln studentów z całego świata, którzy zgłaszali projekty gier i aplikacji pomagających zmagać się z trudnymi problemami społecznymi. Konkurs cieszył się także dużą popularnością wśród studentów z Polski, którzy uczestniczą w nim od 2005 roku i mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć pod adresem: http://www.imaginecup.pl/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Rektor PG prof. Krzysztof Wilde (P), pierwszy wiceprezes firmy Bechtel Ramesh Balasubramanian (C) oraz prezes Bechtel Polska Leszek Hołda (L) na podpisaniu porozumienia o współpracy Politechniki Gdańskiej z amerykańskim koncernem budowlanym Bechtel w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. PAP/Marcin Gadoms

    Politechnika Gdańska i Bechtel będą współpracowały m.in. w zakresie energetyki jądrowej

  • Katowice, 16.02.2022. Rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek podczas gali wręczenia nagrody im. Kazimierza Kutza (jm) PAP/Zbigniew Meissner

    Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera