03.06.2020
PL EN
18.04.2013 aktualizacja 18.04.2013

Ruszyły zgłoszenia do Nagród Naukowych POLITYKI

Po 30 tys. zł otrzymają zwycięzcy konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Zgłoszenia trwają do 30 czerwca. Nagrody przyznane będą w pięciu kategoriach.

Konkurs dla młodych naukowców tygodnika POLITYKA organizowany jest w tym roku już po raz 13. Nagrody będą przyznane w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, o życiu, a także techniczne.

Aby zgłosić się do konkursu, należy przedstawić swój dorobek i pomysły badawcze z ostatnich dwóch lat, opisać je w przystępnej formie, wyjaśniając, jaki sens intelektualny i społeczny mają prowadzone przez badania.

W konkursie mogą startować młodzi naukowcy, którzy mogą przedstawić swoje istotne osiągnięcie z ostatnich dwóch lat – badania, publikacje czy pracę naukową bądź popularnonaukową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku.

"Polityka" nagradza młodych uczonych już od 2001 r. Na początku była to akcja stypendialna "Zostańcie z nami!", a w 2011 roku zmieniła formułę i została przekształcona w Konkurs o Nagrody Naukowe dla najbardziej utalentowanych, obiecujących badaczy.

"Podróże, staże, publikacje w prestiżowych periodykach stały się w świecie nauki polskiej standardem - komentują na stronie konkursu organizatorzy. - Niestandardowa albo i unikatowa pozostaje natomiast umiejętność, na której nam – instytucji słowa – zależy szczególnie: mówienia o nauce ludzkim głosem; dzielenia się tym, co w niej pasjonujące i niezbadane, przekonywania szerokiej publiczności do sensowności i ważności obszaru, którym człowiek się zajmuje. Niechby miało to się nazywać autopromocją – cóż, bez tego w demokratycznym świecie trudno o społeczny entuzjazm dla wydatków, jakie nauce się należą".

Więcej informacji na stronie interenetowej. 

Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020