19.09.2019
PL EN
21.10.2013 aktualizacja 21.10.2013

Trwa konkurs na logo dla satelity PW-Sat2

Osoby interesujące się grafiką mają niepowtarzalną okazję wysłać swoją pracę... w kosmos. Studenckie Koło Astronautyczne (SKA) przy Politechnice Warszawskiej (PW) zorganizowało konkurs na logo dla satelity PW-Sat2.

PW-Sat2, nad którym pracują studenci, ma być następcą pierwszego polskiego satelity studenckiego - PW-Sat. Członkowie SKA szukają teraz logo dla swojego projektu.

Nagrodami w organizowanym przez nich konkursie są: uczestnictwo w testach naziemnych satelity, udział w uroczystości startu satelity, wizyta w Centrum Kontroli Naziemnej Satelity PW-Sat2, a także książka „Ciężar Nieważkości” Mirosława Hermaszewskiego z dedykacją autora. Zgłoszenia w konkursie na logo przyjmowane są do 15 listopada.

Logo będzie służyło do celów identyfikacyjnych, informacyjnych, promocyjnych i korespondencyjnych projektu. Znajdzie się m.in. na stronie internetowej, na portalach społecznościowych, plakatach, banerach, wizytówkach, innych drukach i materiałach promocyjnych projektu. Poza tym, jak zapewniła PAP koordynatorka projektu, Inna Uwarowa, zwycięskie logo zostanie umieszczone na satelicie i będzie wyniesione na orbitę.

PW-Sat2 będzie miał wymiary ok. 10x10x20cm. Wyposażony będzie w żagiel, który ma sprawić, że satelita szybciej wyhamuje, wejdzie w atmosferę i spłonie. Satelita będzie miał kamerki. Jedna skierowana ma być na Ziemię, dzięki czemu - jak mają nadzieję studenci - będzie można uzyskać pierwsze zdjęcia naszej planety zrobione z polskiego satelity. Druga kamerka będzie zaś nagrywać moment otwarcia żagla.

PW-Sat2 będzie też wyposażony w czujnik słoneczny, który pomoże określać położenie urządzenia w przestrzeni. Satelita będzie też miał otwierane panele słoneczne, które będą mu dostarczać energii, a także układ sterowania, dzięki któremu będzie mógł się obracać. Przy projektowaniu PW-Sat2 wykorzystanych ma być nawet sześć prac inżynierskich. Studenci z PW chcą ukończyć projekt za dwa lata. PW-Sat2 na orbitę mógłby więc trafić już nawet pod koniec 2015 r.

W konkursie na logo mogą brać udział wszyscy chętni. Projekty logo należy przygotować w 3 wersjach kolorystycznych: kolorowej, czarno–białej i w skali szarości. Wyniki ogłoszone mają zostać w grudniu tego roku. Szczegóły na stronie projektu: http://www.pw-sat.pl/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019