Nauka dla Społeczeństwa

06.05.2024
PL EN
04.02.2014 aktualizacja 04.02.2014

Trenerzy z Centrum Nauki Kopernik ruszają w Polskę

Trenerzy z Centrum Nauki Kopernik poprowadzą bezpłatne warsztaty dla ponad 400 nauczycieli z 20 miejscowości w całej Polsce. Uczestnicy zajęć będą mogli przeprowadzać zróżnicowane eksperymenty naukowe na styku chemii, fizyki i biologii. Zapisy trwają.

Warsztaty dla nauczycieli przedmiotów ścisłych i przyrodniczych zatrudnionych w lokalnych szkołach podstawowych oraz gimnazjach trenerzy warszawskiego Centrum Nauki Kopernik będą prowadzić od lutego do listopada br. Uczestnicy warsztatów poznają założenia metody nauczania przez odkrywanie powiązań w świecie przyrody oraz angażujące poszukiwanie rozwiązań problemów naukowych.

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych warsztatach już teraz mogą zapisywać się na bezpłatne warsztaty w Radomiu, Wałbrzychu, Legnicy, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim oraz zapoznać z harmonogramem warsztatów planowanych w kwietniu i w maju. Wszelkie informacje są dostępne na stronie: http://www.kopernik.org.pl/dla-nauczycieli/.

"Nasze warsztaty stanowią część projektu +Przewrót Kopernikański+, w ramach którego podejmujemy odważną i konstruktywną próbę zmian w polskiej szkole w zakresie metod uczenia się dzieci i młodzieży. To ambitny projekt i świetnie zdajemy sobie sprawę, że jego realizacja jest możliwa tylko dzięki twórczej, partnerskiej współpracy z nauczycielami. Z tego względu we wszystkich realizowanych działaniach inspirujemy, wspieramy i rozwijamy kompetencje nauczycieli w zakresie stosowania elementów metody badawczej w codziennej praktyce szkolnej" - mówi koordynatorka warsztatów wyjazdowych w CNK Dagmara Lipińska.

Jak napisano w przesłanym przez CNK komunikacie, model nauczania upowszechniany przez placówkę stawia ucznia w centralnym punkcie procesu edukacyjnego, dzięki czemu dziecko aktywnie, z zainteresowaniem poznaje świat, odkrywa swoje talenty i rozwija kompetencje. Rolą nauczyciela jest natomiast prowadzenie i wspieranie ucznia w tym procesie. Zdaniem ekspertów, to jedna z najbardziej skutecznych i rozwijających metod nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Cykl warsztatów jest zrealizowany w ramach ogólnopolskiego projektu „Opracowanie i pilotaż aktywnych metod pracy nauczyciela z uczniem opartych na metodzie badawczej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024