01.10.2020
PL EN
26.09.2019 aktualizacja 26.09.2019
Ludwika Tomala
Ludwika Tomala

Nagrody ARP S.A. dla absolwentów uczelni zawodowych

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (C-P), prezes ARP Cezariusz Lesisz (C), wiceprezes zarządu ARP Piotr Kolczyński (C-L) oraz laureaci podczas gali wręczenia nagród Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., 26 bm. w Warszawie. Laureaci odebrali nagrody za najlepsze prace magisterskie, inżynierskie i licencjackie z zakresu innowacji w przemyśle, restrukturyzacji i efektywnego zarządzania w przedsiębiorstwie. Fot. PAP/Marcin Obara 26.09.2019 Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (C-P), prezes ARP Cezariusz Lesisz (C), wiceprezes zarządu ARP Piotr Kolczyński (C-L) oraz laureaci podczas gali wręczenia nagród Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., 26 bm. w Warszawie. Laureaci odebrali nagrody za najlepsze prace magisterskie, inżynierskie i licencjackie z zakresu innowacji w przemyśle, restrukturyzacji i efektywnego zarządzania w przedsiębiorstwie. Fot. PAP/Marcin Obara 26.09.2019

Studenci uczelni zawodowych mogą być liderami polskiej gospodarki - powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin podczas gali wręczenia nagród prezesa zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. dla absolwentów państwowych wyższych szkół zawodowych.

W czwartek w Warszawie przyznano nagrody prezesa zarządu ARP S.A. dla autorów najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich związanych z tematyką zarządzania przedsiębiorstwem, restrukturyzacji i innowacji.

"Uczelnie zawodowe docenione zostały jako matryce, z których wyłaniać się mogą rozwiązania innowacyjne dla gospodarki. Nie są to uczelnie odtwórcze, a studenci tych uczelni mogą być liderami polskiej gospodarki, liderami unowocześniania Polski" - powiedział podczas gali minister Jarosław Gowin.

Wiceprezes ARP S.A. Paweł Kolczyński ocenił, że "wykwalifikowany pracownik posiadający odpowiednie umiejętności jest na rynku pracy dobrem poszukiwanym". Dlatego ARP S.A. we współpracy z państwowymi wyższym szkołami zawodowymi chce to zapotrzebowanie na rynku pracy uzupełniać.

Przypomniał, że była to pierwsza edycja konkursu, ale nie wykluczył, że będą i kolejne edycje.

"Liczę, że będzie to jeden z elementów zachęcających studentów do pochylenia się nad tak ważnymi kwestiami jak innowacje, restrukturyzacja, zarządzanie" - powiedział Kolczyński.

Laureaci otrzymali nagrody w kwotach od tysiąca do czterech tysięcy złotych.

W kategorii praca magisterska laureatką została Ewa Wnuk z PWSIiP w Łomży. Zaprojektowała ona inteligentne ubranie, które może rejestrować czynności życiowe pracownika zakładu przemysłowego.

Najlepszą pracą licencjacką w konkursie ogłoszono pracę Kamili Oklejewicz z PWSZ w Sanoku. Pisała ona o tym, jak przygotować model kompetencyjny, który pomoże w rekrutacji pracowników na dane stanowisko.

Z kolei nagrodzony za swoją pracę inżynierską Adam Nitczyński z PWSZ w Ciechanowie zajął się poprawą jakości elektrycznej budynku użyteczności publicznej.

ARP jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Wspierać ma przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji.

PAP - Nauka w Polsce, Ludwika Tomala

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020