24.09.2020
PL EN
02.10.2019 aktualizacja 02.10.2019

ABM: w związku z konkursem na wsparcie badań, w każdy piątek w Agencji dzień otwarty

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W związku z konkursem ogłoszonym na wparcie projektów dotyczących niekomercyjnych badań klinicznych do zamknięcia naboru wniosków 29 listopada Agencja Badań Medycznych ogłosiła, że każdy piątek będzie dniem otwartym.

ABM przekazała, że dni otwarte będą służyły upowszechnianiu informacji na temat konkursu i badań. Udział w spotkaniu możliwy będzie po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia na adres niekomercyjne@abm.gov.pl

Agencja Badań Medycznych przeznaczyła 100 mln zł na pierwszy konkurs dotyczący wsparcia niekomercyjnych badań klinicznych. Na dofinansowanie liczyć mogą projekty w obszarze pediatrii, neonatologii, neurologii, hematologii, radioterapii, onkologii i kardiologii.

ABM podnosi, że obecnie Polska zajmuje jedno z ostatni miejsc w Europie pod względem liczby realizowanych niekomercyjnych badań klinicznych, czyli takich, w których sponsorem i właścicielem danych uzyskanych w trakcie badania jest podmiot, którego celem działalności nie jest osiąganie zysku.

W naszym kraju stanowią one zaledwie 2 proc. wszystkich rejestrowanych badań, podczas gdy średnia europejskich wynosi 30 proc. Jednym z zadań Agencji Badań Medycznych jest zmiana tych niekorzystnych proporcji.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów z tej puli prowadzony będzie do 29 listopada br. Szczegóły na stronie agencji: abm.gov.pl. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2020