28.10.2020
PL EN
03.12.2019 aktualizacja 03.12.2019

Gdańska AWFiS pozyskała blisko 0,5 mln zł na współpracę międzynarodową

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Gdańska Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego pozyskała blisko 0,5 mln zł na współpracę międzynarodową z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej – poinformowała w poniedziałek uczelnia.

Jak poinformowała AWFiS rozpoczęty właśnie projekt finansowany jest w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i skierowany jest przede wszystkim do studentów zagranicznych. Jak zaznaczono studentów tych na tej uczelni z każdym rokiem przybywa. W 2015 r. na AWFiS studiowało 41 studentów zagranicznych, podczas gdy w 2019 r. są to 133 osoby.

Jak poinformował rektor AWFiS w Gdańsku prof. nadzw. Waldemar Moska dzięki środkom pozyskanym na realizację projektu, czyli kwocie 0,5 mln zł, zostanie m.in. zakupionych 250 podręczników w języku angielskim, wykonane zostaną tablice w języku polskim i angielskim we wszystkich obiektach i salach uczelni, a dla potrzeb studentów i kadry zagranicznej przygotowana będzie uczelniana strona internetowa.

Projekt o nazwie "Welcome to friendly AWFiS in Gdańsk" realizowany będzie przez dwa najbliższe lata i ma kreować pozytywny wizerunek gdańskiej akademii. Dla swoich zagranicznych studentów uczelnia zorganizuje m.in. wycieczki po terenie województwa pomorskiego, podczas których będą mieli oni okazję poznania zabytków i kultury Pomorza. W ramach projektu przeszkolona będzie kadra uczelni z zakresu specyfiki pracy ze studentami zagranicznymi i psychologii międzykulturowej.

”Internacjonalizacja to dla naszej uczelni warunek istnienia w krajowych i międzynarodowych rankingach oraz dodatkowe środki finansowe, które wpływają na jej konta za każdego zagranicznego studenta” – mówi cytowany w informacji rektor Moska.

PAP - Nauka w Polsce, Marcin Szywała

mss/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020