21.09.2020
PL EN
27.12.2019 aktualizacja 27.12.2019

Zachodniopomorskie/Prawie 4 mln zł na budowę Centrum Popularyzującego Naukę

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

Prawie 4 mln zł z regionalnego programu operacyjnego otrzyma powiat świdwiński na budowę Centrum Popularyzującego Naukę w Świdwinie. Umowę o przyznaniu dofinansowania podpisano w piątek.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Świdwinie w piątek członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podpisał z władzami powiatu umowę o dofinansowaniu budowy Centrum Popularyzacyjnego Naukę, które ma powstać w Świdwinie.

Z regionalnego programu operacyjnego "Infrastruktura publiczna" powiat świdwiński otrzyma prawie 4 mln zł. Koszt budowy CPN szacowany jest na 5,8 mln zł.

Z informacji przekazanych przez biuro prasowe urzędu marszałkowskiego wynika, że świdwińskie CPN zlokalizowane zostanie przy ul. Mieszka I, w budynku sąsiadującym ze starostwem. Przyznana dotacja pokryje koszty utworzenia specjalistycznych laboratoriów i zakup wyposażenia. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli poszerzyć swą wiedzę w zakresie chemii, biologii, informatyki, automatyki czy środowiska. Nowa infrastruktura ma być gotowa do końca 2020 r.

CPN w Świdwinie ma współpracować z budowanymi obecnie Morskim Centrum Nauki w Szczecinie, Stargardzkim Centrum Nauki i z Lokalnym Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje" w Wałczu, a także z działającym już szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. W tej sprawie samorząd województwa z samorządami powiatów i MCN w Szczecinie podpisał porozumienie w maju 2018 r. Zakłada ono współpracę przy tworzeniu wystaw czasowych, realizacji projektów edukacyjnych i wymianę doświadczeń między kadrami.

PAP - Nauka w Polsce

ing/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2020