21.09.2020
PL EN
22.01.2020 aktualizacja 22.01.2020

Rada Gospodarcza przy WZ Politechniki Rzeszowskiej zyskała nowych członków

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Robert Choma - prezes PGE Obrót z Rzeszowa dołączył w środę do Rady Gospodarczej działającej na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Rada zrzesza liderów biznesu, którzy wspierają projekty naukowe.

W styczniu do grona członków Rady przyjęto m.in.: Ryszarda Rabskiego – prezesa zarządu Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz Tymoteusza Pruchnika - prezesa zarządu Gas-Trading S.A.

Choma podkreślił, że to dla niego duże wyróżnienie i zaszczyt, że jako przedstawiciel PGE Obrót (spółki zajmującej się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych), ma możliwość aktywnego uczestnictwa w projektach naukowych inicjowanych przez „najlepszą uczelnię na Podkarpaciu”.

„Szczególnie, jeśli te projekty pozwalają na współpracę naukowo – badawczą oraz wymianę wiedzy i doświadczeń z praktykami biznesu. Taka symbioza nauki i biznesu jest nieodzownym kierunkiem w rozwoju gospodarczym” – zaznaczył prezes PGE Obrót.

Głównym celem Rady Gospodarczej działającej na Wydziale Zarządzania rzeszowskiej politechniki jest stworzenie praktycznej platformy doradczej przy tworzeniu wysokiej jakości dorobku naukowego oraz unowocześniania procesów dydaktycznych. A także wskazanie obszarów ze strony biznesu, w których rozwoju może pomóc nauka.

W Radzie Gospodarczej rzeszowskiej politechniki zasiadają również przedstawiciele również takich firm i instytucji jak m.in. Towarowa Giełda Energii, Pratt&Whitney Poland, Marma Polskie Folie czy Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”.

Choma powiedział, że PGE Obrót angażuje się w projekty realizowane m.in. przez Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Jarosławiu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

PAP - Nauka w Polsce, Wojciech Huk

huk/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020