Ministerstwo Edukacji i Nauki

19.09.2021
PL EN
03.04.2020 aktualizacja 03.04.2020

Łódź/ 73 studentów objętych kwarantanną w akademiku Uniwersytetu Łódzkiego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

73 studentów, głównie obcokrajowców, objęto kwarantanną po zamknięciu akademika Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) na osiedlu Lumumby w Łodzi. Akademik zamknięto po wykryciu koronawirusa u jednego ze studentów - poinformował w piątek PAP rzecznik UŁ Paweł Śpiechowicz.

Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego ze studentów, zamknięto akademik Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ), na Osiedlu Lumumby w Łodzi. Osoby przebywające w akademiku nie mogą opuścić budynku - poinformował rzecznik UŁ Paweł Śpiechowicz. Studenci zostali objęci kwarantanną. To głównie obcokrajowcy studiujący w Łodzi.

Zakażony młody człowiek jest hospitalizowany. Uczelnia jest z nim w stałym kontakcie."Student przebywa już w szpitalu im. Biegańskiego, czuje się dobrze" - zapewnił Paweł Śpiechowicz.

Odciętymi od świata studentami opiekuje się uczelnia. "Żywność, napoje i potrzebne rzeczy, w tym lekarstwa, będą im dostarczane przez pracowników UŁ. W sprawie długości kwarantanny i wszelkich innych koniecznych procedur, jesteśmy w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i wykonujemy jej zalecenia" - zapewnia rzecznik UŁ.

Służby sanitarne dokładnie zbadały sytuację w akademiku. "Student, u którego potwierdzono koronawirusa to cudzoziemiec. 73 osoby z akademika objęliśmy kwarantanną" - powiedział PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi Zbigniew Solarz. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ dki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021