13.08.2020
PL EN
10.04.2020 aktualizacja 10.04.2020

Opublikowano zmienione rozporządzenie ws. czasowego ograniczenia działania uczelni medycznych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Czasowe ograniczenie, do 26 kwietnia, funkcjonowania uczelni medycznych nadzorowanych przez ministra zdrowia przewiduje opublikowane w czwartek rozporządzenie szefa Ministerstwa Zdrowia.

W Dzienniku Ustaw opublikowano zmienione rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Przewiduje ono, że do 26 kwietnia 2020 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie uczelni medycznych nadzorowanych przez ministra zdrowia. We wcześniejszym brzmieniu z 23 marca br. zaplanowano, że ograniczenia będą do 10 kwietnia 2020 br.

Chodzi o zawieszenie kształcenia na studiach, studiach podyplomowych oraz w określnych innych formach, a także ograniczenie obowiązku świadczenia pracy przez pracowników uczelni medycznych na ich terenie, z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do zapewnienia ciągłości funkcjonowania uczelni.

Uczelnie medyczne, które dysponują infrastrukturą i oprogramowaniem umożliwiającymi prowadzenie zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, mogą prowadzić zajęcia z wykorzystaniem tych metod i technik niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie kształcenia. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ godl/

Copyright © Fundacja PAP 2020