Ministerstwo Edukacji i Nauki

19.10.2021
PL EN
05.06.2020 aktualizacja 05.06.2020

Prof. Ciborowski ponownie rektorem Uniwersytetu w Białymstoku

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Prof. Robert Ciborowski został ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu w Białymstoku - poinformowała w piątek uczelnia. Był jedynym kandydatem na to stanowisko; to będzie jego druga kadencja.

W piątek odbyło się Kolegium Elektorów Uniwersytetu w Białymstoku, które na zdalnym posiedzeniu wybrało rektora na kadencję 2020-2024 - poinformowała rzeczniczka uczelni Katarzyna Dziedzik. "Prof. Ciborowski otrzymał 93 spośród 98 ważnie oddanych głosów" - dodała.

Prof. Robert Ciborowski pracuje na uczelni od 1993 roku, UwB zarządza od 2016 roku. Jego zainteresowania naukowe obejmują rozwój gospodarczy, ekonomikę innowacji i transferu technologii. Jest autorem ok. 100 publikacji krajowych i zagranicznych z tego zakresu. Uczestniczył - jako ekspert i zarządzający - w szeregu projektów badawczych o charakterze regionalnym, krajowym i międzynarodowym, związanych z rozwojem gospodarczym, innowacjami i transferem technologii.

W swoim programie wyborczym zapowiedział, że "zasadniczym celem najbliższej kadencji będzie utrzymanie stabilności finansowej uczelni oraz pozyskiwanie dodatkowych środków na rozwój". "W planach prof. Roberta Ciborowskiego znalazło się też m.in. dodatkowe wsparcie dla pracowników o najlepszych wynikach naukowych, dalsza informatyzacja zarządzania, czy zwiększenie nakładów na poprawę wyposażenia wykorzystywanego w procesie dydaktycznym, w tym na szersze wykorzystywanie nowoczesnych technologii" - poinformowała Dziedzik w komunikacie prasowym.

Uniwersytet w Białymstoku to jedna z największych uczelni w regionie z ośmioma wydziałami w Białymstoku oraz filią uczelni w Wilnie. Obecnie uczelnia kształci ponad 9 tys. studentów na ponad 30 kierunkach.

Największą inwestycją uczelni w ostatnich latach była budowa kampusu - koszt budowy oraz wyposażenia obiektów w nowoczesny sprzęt (m.in. laboratoryjny i dydaktyczny) to blisko 250 mln zł. Fundusze pochodziły w dużej części ze środków unijnych.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021