20.09.2020
PL EN
14.09.2020 aktualizacja 14.09.2020

Opole/ Inauguracja roku akademickiego w formie hybrydowej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Zaplanowana na początek października inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Opolskiej i Uniwersytecie Opolskim odbędą się z minimalną liczbą gości. Zainteresowani przebiegiem uroczystości będą mogli je oglądać za pośrednictwem internetu.

Jak informuje Politechnika Opolska, tegoroczna uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/21 na Politechnice Opolskiej odbędzie się w formie hybrydowej. W ten sam sposób zostaną również poprowadzone zajęcia w trakcie semestru zimowego. Uczelnia dostosowuje swoje działania do sytuacji epidemicznej.

"Inauguracja odbędzie się w hybrydowy sposób. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa sanitarnego, do auli wydziału budownictwa zostanie zaproszone wąskie grono gości, inauguracja będzie transmitowana za pośrednictwem internetu" - zapowiada prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Na hybrydowej formie nauczania opierać się będą zajęcia w semestrze zimowym. "Wykłady będą odbywać się on-line, natomiast zajęcia, w których uczestniczy mniejsza liczba studentów i praktyki, w tradycyjny sposób" - wylicza prof. Lorenc.

Władze Politechniki Opolskiej przygotowały już listę pracodawców, którzy zadeklarowali możliwość przeprowadzenia praktyk studenckich z zachowaniem odpowiedniego reżymu sanitarnego. Studenci kierunków stacjonarnych, którzy z powodu pandemii nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach, będą mogli korzystać z materiałów zamieszczonych na platformie edukacyjnej.

Także Uniwersytet Opolski na swojej stronie informuje, że tegoroczna uroczystość inauguracji roku akademickiego odbędzie się z jedynie z udziałem senatorów i dziekanów UO oraz nieliczną reprezentacją studentów. Cała uroczystość będzie transmitowana, a wykład wykład inauguracyjny pt. "COVID-19: terapia wstrząsowa?" wygłosi prof. dr hab. Paweł Kafarski, doktor honoris causa Uniwersytetu Opolskiego.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

Copyright © Fundacja PAP 2020