02.12.2020
PL EN
19.10.2020 aktualizacja 19.10.2020

Kraków/ "TelefonUJ do Seniora" – studencka inicjatywa dla osób starszych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

797-905-860 to numer telefonu, pod który mogą dzwonić osoby starsze i samotne w ramach inicjatywy "TelefonUJ do Seniora". Telefon odbierze przyjazny student Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym senior będzie mógł porozmawiać na każdy temat.

Inicjatywa ma służyć wsparciu emocjonalnemu osób starszych i samotnych, które w czasie pandemii nie powinny wychodzić z domów. Numer telefonu jest aktywny codziennie – można pod niego dzwonić albo napisać SMS-a.

Numer należy do pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anny Okońskiej-Walkowicz, która chce pomóc studentom i pracownikom UJ realizować to przedsięwzięcie.

"Jesteśmy przekonani, że szczególnie w trudnych chwilach rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji. Pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Może też okazać się, że będzie to początek znajomości, która przetrwa czas pandemii. Łatwo przecież wyobrazić sobie, że seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów" – powiedziała Anna Okońska-Walkowicz, która zaprasza do udziału w akcji.

Akcja była już realizowana na wiosnę. W związku z obecną sytuacją epidemiczną została reaktywowana.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2020