15.01.2021
PL EN
30.11.2020 aktualizacja 30.11.2020

Mateusz Grochowski nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Mateusz Grochowski, student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, od 1 stycznia zostanie nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Grochowski reprezentował dotąd studentów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O sobotniej sesji XXVI Zjazdu Delegatów Parlamentu Studentów RP poinformowano na profilu facebookowym PSRP. Właśnie wtedy zaakceptowano sprawozdanie Organów Statutowych Parlamentu Studentów RP i wybrano członków Organów Statutowych PSRP w kadencji 2021-2022. Zdecydowano, że nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 1 stycznia 2021 r. zostanie Mateusz Grochowski.

Na stanowisku zastąpi dotychczasowego przewodniczącego, Dominika Leżańskiego.

Mateusz Grochowski jest studentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2017 wybrano go na przewodniczącego Samorządu Studentów UMB, a rok został Przewodniczącym Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego.

Jak informuje na swojej stronie, od 2019 r. reprezentuje PS RP w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz należy do ekspertów ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

"Przez cały okres studiów towarzyszy mi piłka nożna – pasja, która jak samorząd, uczy współpracy grupowej, proaktywności (do ostatniego gwizdka!), komunikacji i zaangażowania. To, m.in. te wartości stanowią podstawę mojego programu jako kandydata na Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP" - pisze nowy przewodniczący.

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej jest niezależną i samorządną organizacją reprezentującą ogół studentów w kraju. Jej zadaniami jest m.in. reprezentowanie i promowanie edukacyjnych, socjalnych, ekonomicznych i kulturalnych potrzeb studentów; ochrona praw i interesów wszystkich studentów w kraju oraz polskich studentów za granicą; wspieranie samorządności i mobilności studenckiej.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2021