Ministerstwo Edukacji i Nauki

19.09.2021
PL EN
31.12.2020 aktualizacja 31.12.2020

135 naukowców otrzymało stypendium z programu im. Mieczysława Bekkera

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

135 naukowców otrzymało stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na wyjazdy naukowe do najlepszych zagranicznych uczelni i ośrodków naukowo-badawczych, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i w Niemczech.

O wynikach naboru w trzeciej edycji programu im. Mieczysława Bekkera NAWA poinformowała w środę w przesłanym PAP komunikacie.

Stypendia otrzymało 135 naukowców z uczelni i jednostek naukowych. Wyjadą oni do zagranicznych ośrodków naukowych w 26 krajach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i w Japonii. Wspólnie z zagranicznymi naukowcami będą realizowali projekty naukowe lub staże podoktorskie i rozwijali międzynarodową współpracę.

W tegorocznej edycji programu im. Bekkera największa grupa naukowców otrzymała stypendia na wyjazdy do ośrodków w USA (21 osób), Wielkiej Brytanii (18 osób) i Niemczech (17 osób). Naukowcy pojadą też do ośrodków w Australii, Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Korei Południowej, Meksyku, Nowej Zelandii, Portugalii, Singapurze, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech i we Włoszech.

Stypendyści NAWA będą prowadzili badania naukowe są m.in. na Uniwersytecie Oksfordzkim, Uniwersytecie w Cambridge, Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku czy Uniwersytecie Stanforda.

Jak informuje NAWA, w sumie w ramach rozstrzygniętych dotychczas trzech edycji programu im. Bekkera stypendystami NAWA zostało ponad 400 naukowców.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021