Ministerstwo Edukacji i Nauki

09.05.2021
PL EN
06.01.2021 aktualizacja 06.01.2021

NCBR: 25 mln zł na projekty badawcze dot. m.in. wykluczenia komunikacyjnego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Na zagadnienia badawcze dotyczące wykluczenia komunikacyjnego, analizy składu gatunkowego produktów rybnych oraz agregacji danych o cyfrowym dziedzictwie kulturalnym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 25 mln zł w ramach piątego konkursu Gospostrateg.

O piątej edycji konkursu Gospostrateg Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) poinformowało w komunikacie prasowym przesłanym PAP we wtorek. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 5 kwietnia 2021 roku.

NCBR szuka w ramach konkursu innowacyjnych projektów, które będą stanowiły odpowiedź na zgłoszone przez Ministerstwa: Infrastruktury, Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego zagadnienia badawcze dotyczące wykluczenia komunikacyjnego, analizy składu gatunkowego produktów rybnych oraz agregacji danych o cyfrowym dziedzictwie kulturalnym.

"Dzięki wzmożonej pracy naukowej, możliwa jest realizacja projektów na rzecz społeczeństwa i gospodarki. Stymulujemy więc obszary, które wymagają podjęcia niezbędnych działań. Poprzez realizację programu GOSPOSTRATEG chcemy zagospodarować luki w ważnych obszarach, niezbędnych do rozwoju kraju" – mówi cytowany w komunikacie dyrektor NCBR Wojciech Kamieniecki.

Jak informuje NCBR, Gospostrateg to strategiczny program badań naukowych i prac rozwojowych, którego celem jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021