Ministerstwo Edukacji i Nauki

05.12.2021
PL EN
09.03.2021 aktualizacja 10.03.2021

Wielkopolskie/ Naukowcy zbadają przyczynę śmieci wilka

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu określić mają przyczynę śmieci wilka znalezionego w niedzielę w rowie przy drodze wojewódzkiej koło miejscowości Błońsko (Wielkopolskie). Informacja o padłym wilku trafiła do policji i do Nadleśnictwa Grodzisk.

Leśnicy poinformowali w poniedziałek, że w porozumieniu z policją zabezpieczyli martwe zwierzę do dalszych badań. Wilki objęte są ścisłą ochroną gatunkową.

Nadleśnictwo Grodzisk poinformowało w poniedziałek, że na miejscu zdarzenia pojawili się także pracownicy Pracowni Anatomii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP), którzy dokonali oględzin i sporządzili wymaganą dokumentację dla Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

"Wilk jest gatunkiem objętym ścisłą ochroną i wszelkie przypadki upadków są rejestrowane. Wstępne ustalenia pozwalają przypuszczać, że przyczyną śmierci zwierzęcia był wypadek komunikacyjny" – podało nadleśnictwo.

Ostateczną przyczynę upadku wilka określą specjalistyczne badania przeprowadzone przez naukowców z UPP, którym za zgodą RDOŚ w Poznaniu zostało przekazane padłe zwierzę. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ robs/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021