22.04.2021
PL EN
12.03.2021 aktualizacja 12.03.2021

36 mln euro na projekty badawcze z nauk humanistycznych i społecznych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

O starcie nowego konkursu na międzynarodowe projekty badawcze ze nauk humanistycznych i społecznych (CHANSE) poinformowało w czwartek Narodowe Centrum Nauki (NCN). Budżet konkursu wynosi 36 mln euro.

Koordynatorem programu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe – z ang. współpraca nauk humanistycznych i społecznych w Europie) jest Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Jak informuje NCN, w konkursie, który obejmuje nauki humanistyczne i społeczne, mogą startować zespoły badawcze złożone z co najmniej 4 grup naukowców pochodzących z minimum 4 różnych krajów uczestniczących w konkursie. Krajami, które mogą uczestniczyć w konkursie są: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry i Wielka Brytania.

Jak czytamy na stronie konkursu, jego głównym celem ma być pomoc w zrozumieniu, w jaki sposób innowacje cyfrowe powodują zmiany społeczne i kulturowe, a także jak wpływają na nie właśnie społeczeństwo i kultura.

Budżet konkursu wynosi 36 mln euro, z czego 10 mln stanowi dofinansowanie z Programu Ramowego UE Horyzont 2020.

Skrócone wnioski można składać do 7 maja, a pełne – do 7 grudnia br. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w maju lub w czerwcu 2022 r.

Szczegółowe informacje o konkursie są na stronie: https://chanse.org/call-for-proposals/. 

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Copyright © Fundacja PAP 2021