Ministerstwo Edukacji i Nauki

07.05.2021
PL EN
03.05.2021 aktualizacja 03.05.2021

Politechnika Poznańska stworzy punkty szczepień przeciw COVID-19

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Stworzenie punktów szczepień przeciw COVID-19 zapowiedziała Politechnika Poznańska (PP). Szczepienie studentów i doktorantów na terenie uczelni przeprowadzone zostanie w maju - na razie nie wiadomo, jakim preparatem.

To kolejna poznańska uczelnia, która uruchamia punkty szczepień; w drugiej połowie maja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczną się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, oraz doktorantów i studentów.

Koordynator politechniki ds. szczepień przeciw COVID-19, prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. PP Agnieszka Misztal poinformowała, że studenci i pracownicy mogą się zapisywać na szczepienie poprzez uczelniany system internetowy.

"Dziękuję za tak liczny odzew ws. zainteresowania szczepieniami. To dało nam przekonanie, że punkt szczepień na terenie PP jest bardzo potrzebny. Niezwłocznie rozpoczęliśmy starania o jego utworzenie. Szczepienie studentów i doktorantów będziemy mogli przeprowadzić już w maju" – poinformowała Misztal.

Na razie nie wiadomo, jaką szczepionką będą szczepieni studenci i doktoranci politechniki; uczelnia poinformowała, że "można się spodziewać, że przyznana zostanie szczepionka, której zagwarantowane są najliczniejsze dostawy do Polski".

Najprawdopodobniej szczepienie wszystkich zgłoszonych chętnych odbędzie się w jednym tygodniu. Politechnika Poznańska zorganizuje kilka równoległych miejsc szczepień na terenie uczelni.

"Wyrażam nadzieję, że zabezpieczenie przed koronawirusem dużej części naszej społeczności akademickiej pozwoli nam na powrót do kształcenia już w normalnych warunkach w nowym roku akademickim" – podkreśliła prorektor.

W przypadku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, doktorantów, studentów i członków rodzin powyższych grup mają się rozpocząć w drugiej połowie maja. Utworzone mają zostać dwa punkty w Poznaniu: w wybranym budynku UAM w centrum oraz na kampusie Morasko. Uczelnia szacuje, że dziennie uda się zaszczepić ponad tysiąc osób. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ je/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021