Ministerstwo Edukacji i Nauki

13.06.2021
PL EN
06.05.2021 aktualizacja 06.05.2021

UW: powstaje Uniwersytecki Punkt Szczepień; zapisy do 10 maja

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Pracownicy UW niebędący nauczycielami akademickimi, nauczyciele akademiccy, doktoranci oraz studenci mogą zapisać się na szczepienia, które odbędą się w Uniwersyteckim Punkt Szczepień w Bibliotece Uniwersyteckiej na przełomie maja i czerwca - poinformowała uczelnia w czwartek.

W opublikowanym w czwartek komunikacie rektora UW napisano, że uczelnia przystępuje do zorganizowania Uniwersyteckiego Punktu Szczepień w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Jak zaznaczono, w programie nie ma możliwości wyboru rodzaju szczepionki, które będą dostarczane z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych na podstawie liczby osób zgłoszonej przez wykonującą szczepienie firmę CenterMed. Rozpoczęcie szczepień przewidziane jest na przełom maja i czerwca.

Zaszczepić się w punkcie UW będą - jak wynika z komunikatu - pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi, nauczyciele akademiccy, doktoranci, studenci studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich, którzy ukończyli 18. rok życia i osoby zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Żeby zapisać się na szczepienie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 10 maja do godz. 9.00. Szczegółowe informacje i link do formularza znajdują się na stronie: https://www.uw.edu.pl/komunikat-rektora-uw-ws-organizacji-szczepien-przeciw-covid-19-w-ups/

Jak informowała w marcu, w czasie posiedzenia sejmowej komisji, wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek, na szczepienia zarejestrowało się 73 tys. nauczycieli akademickich i osób prowadzący zajęcia ze studentami. Wówczas nie mogli rejestrować się pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi czy studenci.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ krap/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021