LOT prowadzi nabór dla studentów w kolejnej edycji wakacyjnego programu stażowego | Nauka w Polsce

LOT prowadzi nabór dla studentów w kolejnej edycji wakacyjnego programu stażowego

Fot. Adobe Stock

Do 10 kwietnia potrwa nabór kandydatów do kolejnej edycji wakacyjnego programu stażowego prowadzonego przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Program skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych, staż będzie można odbyć w 14 obszarach funkcjonowania LOT-u.

Jak przekazano na stronie narodowego przewoźnika, płatny staż będzie trwał trzy miesiące (od 1 lipca do 30 września 2024 roku). Firma oferuje 53 miejsca na stażu w 14 obszarach działalności LOT-u m.in. e-commerce, revenue management, sprzedaży, finansów, produktu i customer experience, marketingu, IT czy HR, a także w biurze techniki, operacji naziemnych czy planowania siatki połączeń.

Przewoźnik przekazał, że w dniu zakończenia stażu każdy biorący w nim udział otrzyma bilet lotniczy dla siebie i osoby towarzyszącej, a także możliwość kontynuacji ścieżki zawodowej w PLL LOT po otrzymaniu pozytywnej rekomendacji od opiekuna stażu.

Dyrektor biura HR PLL LOT Izabella Orszanowska podkreśliła, że w poprzednich latach LOT Summer Internship (wakacyjny program stażowy) cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony studentów i absolwentów. W ciągu ostatnich dwóch lat (2022-2023) w LOT szkoliło się 38 stażystek i 45 stażystów. Jak podkreślono, w 2023 roku ponad 70 proc. stażystów zostało z LOT na dłużej.

"Staż w PLL LOT to fantastyczna podróż, dzięki której dajemy możliwość rozwoju w wielu obszarach naszej firmy, a jednocześnie to także okazja do zdobycia umiejętności i doświadczenia potrzebnych do rozpoczęcia kariery zawodowej" - podkreśliła Orszanowska.

Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,30 proc. udziałów w spółce. Drugim akcjonariuszem (30,7 proc.) jest Polska Grupa Lotnicza (PGL), należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa.

Polskie Linie Lotnicze LOT bezpośrednio latają do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Połączenia te obsługują Boeingami 787 Dreamliner. Poza tym polski przewoźnik ma połączenia bezpośrednie z wieloma europejskimi stolicami m.in. Londynem, Paryżem. (PAP)

Michał Boroń

mick/ mmu/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera