Ostatni moment na zgłoszenia do Imagine Cup

Tylko do 6 stycznia drużyny, które chcą wziąć udział w konkursie Imagine Cup, mogą rejestrować się do udziału w krajowych finałach zawodów. Finały światowe odbędą się w lipcu 2014 roku w Seattle.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny, skierowany do studentów i uczniów powyżej 16. roku życia. Światowy finał konkursu odbędzie się w lipcu 2014 roku w Seattle.

Drużyny, które chcą wziąć w nim udział, muszą najpierw zgłosić się do polskiej edycji konkursu - na stronie www.imaginecup.com. Następnie - do 6 stycznia 2014 roku - powinny wysłać krótki opis swojego pomysłu w jednej z głównych kategorii konkursu (Gry, Innowacje i Projekty społeczne) na adres icpoland@microsoft.com.

„Finały Krajowe to niepowtarzalna szansa dla drużyn z całej Polski na zaprezentowanie swoich pomysłów oraz sprawdzenie, czy mają one realne szanse na sukces zarówno w konkursie, jak i sukces komercyjny. Najlepsze z nich mają szansę na wzięcie udziału w finałach światowych w Seattle. To ogromne wyróżnienie i szansa na międzynarodowy sukces. Liczymy, że w tej edycji, tak jak w poprzednich, polskie drużyny również zajmą wysokie lokaty” – mówi Agata Dudar z polskiego oddziału Microsoft.

Imagine Cup co roku aktywizuje ponad 300 tys. studentów z ponad 100 krajów. W 2000 roku gospodarzem finałów konkursu była Warszawa. Polscy studenci niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych edycjach Imagine Cup.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Rektor PG prof. Krzysztof Wilde (P), pierwszy wiceprezes firmy Bechtel Ramesh Balasubramanian (C) oraz prezes Bechtel Polska Leszek Hołda (L) na podpisaniu porozumienia o współpracy Politechniki Gdańskiej z amerykańskim koncernem budowlanym Bechtel w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. PAP/Marcin Gadoms

    Politechnika Gdańska i Bechtel będą współpracowały m.in. w zakresie energetyki jądrowej

  • Katowice, 16.02.2022. Rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek podczas gali wręczenia nagrody im. Kazimierza Kutza (jm) PAP/Zbigniew Meissner

    Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera